Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS miatt vagyok puffadt mindig?

IBS miatt vagyok puffadt mindig?

Figyelt kérdés

Sziasztok

23 éves nő vagyok. Nem olyan régen kaptam a diagnózist miszerint IBS-ám van. Vékony alkatú vagyok, szoktam renszeresen mozogni, edzeni is bár nem olyan keményen...heti 2-3 alkalmat itthon, de a hasam már pár éve mióta a többi tünet is megvan, azóta mindig puffadt. Szedtem gyógyszereket amiket gasztroenterologus(ok) írtak fel de néha kisebb lesz aztán ugyanúgy visszapuffadok.

Nagyon idegesít mert nem csak hogy kellemetlen panaszokat okoz ugye ez a betegség, de esztétikailag is furcsa..nőként nem szívesen látom magamon.

Laktózérzékeny is vagyok, de nem eszek laktózos termékeket mióta ezt tudom. Más semilyen szervi elvaltozasom, gyulladasomat nem találták.

Szóval, akinek IBS-ja van annak is megvan ez az állandó puffadás? Vagy találtatok rá valamilyen hatékony gyógymódot, hogy ez a tünet megszűnjön?

Köszi előre is!



2022. febr. 6. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
"Az irritábilis bélszindrómában (IBS) régóta ismert a glutén szerepe, igen sok IBS betegről bizonyítható, hogy tünetei hátterében részben a gluténérzékenység áll." [link]
2022. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gluténérzékeny
2022. febr. 6. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"A glutén nem csak a gluténérzékenyeknek káros"

[link]

2022. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Jelenleg Magyarországon létezik a FOODTEST 200+, ami labora-

tóriumban alkalmazott fehérjechip alapú ételintolerancia mérés.

Egyetlen kis mennyiségű vérmintából egyidejűleg több mint 220

féle élelmiszer és élelmiszer alapanyag ellen termelt IgG antitest

mennyiségét mutatja ki. A számszerű eredmények az érzékenység mértékére is utalnak [link]

2022. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad le milyen gyógyszereket szedsz. IBS-es diétát próbáld tartani a laktózmentes diéta mellett, emellett ha még nem szeded és nincs ellenjavallata (gyógyszerinterakciók stb...) akkor Meteospasmyl megpróbálható.
2022. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom mit takar az IBS-es diéta, mert a doktornő annyit mondott, hogy kerüljem a csípős ételeket és a szénsavas italokat. De utána nézek ennek, mert szerintem akkor nem csak ennyiből áll a diéta. Laktózmentes dolgokat régóta betartom, nem eszek már hónapok óta semmi tejeset.
2022. febr. 7. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!