Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koffeinfüggőség hány nap...

After stroke kérdése:

Koffeinfüggőség hány nap alatt alakul ki?

Figyelt kérdés
Majdnem 30 éve, hogy leszoktam a kávéról, de mostanában nagyon hajlok felé. Van egy hely, ahol nagyon jó kávét lehet kapni, és ha az utam arra visz (márpedig igyekszem úgy intézni, hogy arra vigyen), megállok egy kávéra. Rászokni viszont nem szeretnék, csak így élvezkedni.

2022. febr. 7. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha nem óránként kávézol, hanem be tudod tartani a napi max. 2-t, (ha nagyon muszáj - munka, vagy valamilyen külső kényszer miatt - éjszakáznod, akkor esetleg 3) kávét, és ennél többet semmi esetre sem iszol meg, akkor semmi baj nincs abból, ha kávézol (kivéve, ha ezt gyermek teszi, de hát írod, hogy majdnem 30 éve, hogy kávézol, tehát legalább korai ötvenes lehetsz, ha nem jóval idősebb)
2022. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon rövid idő alatt kialakul, egy-két hét alatt napi egy kávétól is

de a koffeinfüggőség nem erős függőség (nem említhető egy lapon pl. a nikotinfüggőséggel, maga a mechanizmusa is jóval gyengébb) és elég gyorsan el is tud múlni.

2022. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hamar kialakul.

Kb. 1 hét.

Persze "csak az íze kedvéért" :))

Nekem mondjuk elmúltak a migrénes fejfájásaim, mióta teljesen leszoktam a koffeinről. Úgyhogy biztos nem akarok többet visszaszokni.

Koffein nélkül alapból egész nap úgy érzem magam, mint amikor "beüt" a koffein.

2022. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem autózok minden nap, a kávé meg csak olyankor (kb heti 3-4x) esik útba. De olyankor nagyon! 😂 😂 😂 Így is rá lehet szokni? Nem akarok, mert rühellek minden függőséget, a szabadságom mindenféle megcsonkítását.
2022. febr. 7. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 8 éves koromban kezdtem el kávézni ,de 15 éves koromig csak ilyen koca kávés voltam, 1 hónapban ittam egy kávét, de csak ha a mamámékhoz mentünk.

Igazából 7 év alatt nem alakult ki nálam koffein függőség a kávétól mert csak koca kávés voltam. Aztán 15 évesen elkezdtem rendszeresen inni a napi egy kávét. Most vagyok 17 éves és nagyon nehéz megállnom már a napi egy kávénál van hogy napi 3-4 et is megiszok ha nagyon kívánom.

Ha nem indítom kávéval a napomat, nagyon el kezd fájni a fejem és a suliban sem tudok koncentrálni délelőtt. Ugyhogy eléggé koffein függő lettem. Szóval az elején még az íze miatt iszod csak utána meg már azért hogy ne legyél rosszul, meg persze az a fránya megszokás./:


Van egy 65 éves ismerősöm aki 30 éve kávézik és simán kibir egy hónapot is kávé nélkül én meg itt vagyok 17 évesen pedig csak 2 éve kávézom rendseresen és ha nem jutok reggel rögtön hozzá, még a saját anyámmal is képes vagyok csúnyán beszélni sajnos. Mindenkire máshogy hat a koffein, de nagyon kevés ember issza csak az íze miatt! Legtöbben azért isszák mert már nem tudják letenni! Néha már hányingerem van a kávétól de muszály innom mert különben rosszul leszek a nap folyamán.


Nem éri meg rászokni. Én nem tervezem egyenlőre leszokni mert amúgy néha jól esik reggeli után egy kis löket.(:

2022. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben is a mérték a lényeg: napi 2-nél többet csak akkor iszom, ha nyomós okom van rá. A nyomós ok pedig nem a kívánás, hanem az,ha pl. vagy buli miatt, vagy munka/kötelező, kívülről rámerőltetett külső kényszer (valami miatt ébren kell lennem éjjel).


Ha nincs buli és munka miatt nem kell fenn lennem éjjel, akkor 16 óra után már nem iszom kávét.

2022. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!