Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindenképp szednem a Favipirav...

Mindenképp szednem a Favipiravirt és a Zitrocint covidra, ha enyhék a tünetek?

Figyelt kérdés
Ezeket írta ki az orvosom, ma derült ki, hogy covidos vagyok, a Zitrocin, azitromicin antibiotikum. A tüneteim enyhék, tegnap lázas voltam, ma csak hőemelkedésem van. C vitamint is szedek. Nincs köhögés, se más tünet, csak a láz/hőemelkedés.
2022. febr. 8. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szednék be a Favipavirból egy szemet se, antibiotikum a felülfertőződésre fölösleges, bizonyítottan vírus okozta, ráadásul enyhék a tünetek.
2022. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Favipiravirt szedhetsz, ha szeretnél, hatása kétséges, antibiotikum covid-19-re felesleges, lévén vírusfertőzés.
2022. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dagadozó Agy ***** válasza:
100%

Elég húzós mellékhatásai lehetnek, pl a májra.


Nem nyersz vele annyit, hogy megérje beszedni. A doki sem mindenkinek javasolja.

2022. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is enyhe tüneteim voltak, mikorra az orvos felírta a gyógyszereket. A favipiravirt a lehetséges mellékhatások elolvasása után inkább nem szedtem be. Az antibiotikumot arra az esetre váltottam ki, ha rosszabbul lennék, de nem lettem, így végül az is megmaradt. Meggyógyultam ezek nélkül is (vitaminokat szedtem).
2022. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!