Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan veszik ezeket az...

Honnan veszik ezeket az infókat? Fejből találják ki, vagy csak egy nagyon szűk csoportból vonnak le következtetést?

Figyelt kérdés

[link]


"2021-ben a szigorú védőintézkedések hatására ez elmaradt"

Hol maradt el? Nálunk tavaly tavasszal az egész családon átment az influenza. Az egyik helyi óvodát be is zárták, a gyerekek fele beteg volt, szinte mindegyikük influenzás. Nővéreméknél az ország másik felében ugyan ez volt.


"Úgy tűnik, hogy idén is megússzuk influenzajárvány nélkül"

Most pont egy influenzajárvány kellős közepén vagyunk. Mi 1 hete lábaltunk ki belőle. Csináltatunk gyorsteszteket, semelyikőnknél sem Covid volt. Ismerőseknél, rokonoknál ugyan ez. Volt aki mert emberek közé menni mert "úgyis csak influenza", volt aki teszteltetett és utána ment. A baráti köröm legalább 50%-a volt influenzás már idén az elmúlt 1 hónapon belül.


Akkor hogy a fenébe születnek meg ilyen cikkek? Ennyire pozitívan akarják feltüntetni a Covidot és az ellene hozott intézkedéseket? Vagy csupán valaki Home Office-ból megírta ezt a cikket, mert se tavaly se idén nem volt influenzás?



2022. febr. 11. 01:19
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
57%
Mert a járványt az határozza meg hányan betegek, de ez a szám nem teljesült. Az, hogy te mit tapasztalsz vagy hogy volt nálatok, nem számít semmit.
2022. febr. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Én arra is kíváncsi lennék, hogy ki az aki az ismerőseid közül valóban influenzás volt. A legtöbb ember a náthára is azt mondja hogy influenzás. Az influenza elsősorban fejfájással, magas lázzal, izomfájdalommal jár, nem köhögős taknyolós betegség. Én pl. életemben egyszer voltam influenzás.
2022. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat számít, hogy az ember mennyit van közösségben és mennyire szigorúan tartja be a higiénés előírásokat. Nyugdíjas sógoromék több oltás és több unokázás után most estek át a covidon (elég enyhe tünetekkel). Mi szintén nyugdíjasként, de kevesebb unokával, kevesebb kijárással már 3 éve nem kaptuk el az influenzákat sem (szigorú maszk viseléssel).
2022. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is influenzás voltam, de nem fordultam dokihoz mert nem volt kedvem a meghurcoláshoz. Utana voltam antitest teszten és nem volt semmi.
2022. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na csak azt akartam ezzel hogy én influenzásként semmilyen statisztikaban nem szerepelek es biztos sokan vannak így mivel nem lehet dokihoz jutni, ha meg mégis akkor meg egy kész kínszenvedés lenne az a procedúra. A betegség nehezét meg hétvégével, home officeszal, max pár szabadnappal ki lehet bekkelni.
2022. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Haziorvosoknak kell influenzaszezonban (ezt azert sokeves atlag alapjan tudtak mindig hogy december utan foleg januar-marcius utanra esik) hetente kell jelenteni az influenzaszeru megbetegedeseket. Neha teszteltek is influenzara betegeket (nem nem a haziorvosok), azaz a covid idoszak elott is volt virusbeazonositas. Gondolom most is igy megy (maganlaborban hirdetik is hogy menj el pcr tesztre es megmondjak covidos vagy influenzas vagy-e ez utobbi a gratis).

A baj csak az, hogy egyreszt a covid a kezdetekkor szinte pont ugyanolyan tuneteket produkalt, mint az influenza, mostanra meg hiaba van mar rengeteg jol muodo gyorsteszt 1. nem csinalja a hazidoki 2. a betegek se csinaljak meg otthon 3. ha nem zarjak ki teszttel a covidot, akkor meg azert lehet meg par egyeb is

Viszont regen is feltetelezhetoen ugyanolyan sokan influenzaskent se trappoltak be a hazidoihoz, vagy hivogattak telefonon, es ebben most sincs valtozas tehat a szamok azert annyira nem lehetnek torzak.

Egyebkent meg igen egyik virus a masiknak konkurencia, ha pl 2 hete 10 nathaszeru tunetes betegbol 8 covidos volt (teszteltek kozul), akkor a maradek 2 lehetett influenzas, de ha taknyos, hasmenos volt, akkor megse influenzanak jelentettek le. (Jogosan.)

Tehat az adatokat nem fejbol szedik, azok elerhetoek az nkk-nal. Persze ettol meg a megfogalmazas irritalhat barkit, foleg ha epp az influenzas.

2022. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondják meg az igazságot. Úgyis van! Dögöljünk meg tudatlanul, mint a patkányok!
2022. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

"Viszont regen is feltetelezhetoen ugyanolyan sokan influenzaskent se trappoltak be a hazidoihoz, vagy hivogattak telefonon, es ebben most sincs valtozas tehat a szamok azert annyira nem lehetnek torzak."


Ebben sajnos azért tévedsz mert idestova 2 éve nem lehet eljutni orvoshoz.

2022. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!