Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki rendszeresen nincs...

Ha valaki rendszeresen nincs jól, miért nevezik itt hipochondernek? Miért nem lehet tapasztalatkérő kérdést feltenni betegségekről?

Figyelt kérdés

Provokatív kérdés, de őszintén érdekel sajnos.

Ebben a kategóriában bármilyen kérdést tesz fel az ember, ráaggatják, hogy hipochonder illetve elzavarják, hogy kérdezze meg az orvosát. Az orvosnál nincs mindenre idő, ellenben itt lehetnek felhasználók, akik a tapasztalataikkal tudnak segíteni.


2022. febr. 12. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki RENDSZERESEN nincs jól és végigjárt minden lehetőséget és vizsgálatot, akkor nem szervi probléma van, hanem pszichés.


Ha egy kardiológus azt mondja hogy nincs szív és érrendszeri problémád, de azért 33. alkalommal is felteszed azt a kérdést, hogy éjszaka kaphatsz-e infarktust mert neked most is 120 a pulzusod, akkor hipochonder vagy.

2022. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elsődleges probléma az az, hogy rengetegen olyan kérdést tesznek fel, hogy fáj a fejem lehet-e agydaganatom?


A felhasználóknak meg már a tökük kivan ettől.


A másik általános probléma, hogy az embereknek fingjuk nincs se a biologiahoz se egy alap klinikai ismeretekhez(mint pl amit elsősegély nyújtó tanfolyamon tanitanak).

Most nem azt mondom, hogy kezdje el magát kezelni mindenki, de legalább annak olvasson utána, hogy adott panasszal hova menjen, kit keressen, kell-e akutan orvoshoz menni vagy raer stb.

És nem lenne olyan, hogy letört mukorommel meg kihullott muszempillaval mennek sürgősségire.

Vagy éves panasszal mennek akut traumatologiara(megtortent eset alapján). Arról nem is beszélve, ha ismert epekove van és bezabal karácsonykor a töltöttkaposztabol. És csodalkoznak, hogy szarul vannak.


Plusz ha állandósult egy általános rossz közérzet, rosszullét azt is megfigyelhetne, hogy van-e oka(családi, tágabb környezet) és ha van tenne is ellene. Ehhez meg tudatosság kell, ami sokakból megint csak hiányzik.

2022. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Engem például az érdekelt, hogy mitralis prolapsus-sal mik a kilátások, mert az ultrahang egyértelmű romlást mutatott. Illetve nekem is alacsony pulzus dolog.


Nekem sajnos napi szinten vannak tüneteim (nem szív), váladék, amit beképzelni se lehet. Ez nem pszichés. Sajnos nem jártam végig mindent, sőt szinte semmit.

De egy másik felhasználónak lehet tapasztalata bármiben, amivel megnyugtat, előrelendít

2022. febr. 12. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos napi szinten vannak tüneteim (nem szív), váladék, amit beképzelni se lehet. Ez nem pszichés.


Egy hipochonder pszichoszomatikus tüneteket tud produkálni. Azokat nem beképzeli, hanem produkálja a tested az adott tünetegyüttest!


Komolyan mondom, azt sem tudod mit jelent a hipochondria, de azért kiírsz egy kérdést vele kapcsolatban...


Ha meg nem jártál végig szinte semmit, akkor most itt vársz? Szerinted ki a jó isten tudja itt az interneten, hogy neked mitől alacsony a pulzusod meg mit takar a váladékod? Hiába van ott orvos, ezeket ki kell vizsgálni! Nem létezik internetes vizsgálat!


Szatyorban élsz?

2022. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pont erről a stílusról beszéltem.


Nem fog az ember tüdeje és orrmellékürege váladékot termelni pszichés okokból. Ennek gyulladás az oka. Aminek szintén van oka.


Gondolom jobban örülnék, ha nem létezne ez a kategória, mert minden kérdezőt el lehet hajtani ennyi erővel.

Miért akarja tudni a mitralis prolapsus-os ember, hogy jellemzően hogyan szokott kinézni a betegség és 10 év múlva fel bír-e majd menni az elsőre? Miért akar sorstársakkal beszélni, vagy egészségügyi dolgozókkal, akik akármiért itt vannak és ráérnek (nem úgy, mint a rendelőben, akár magánban) vagy esetleg olyanokkal, akik bele vannak zúgva a témába és ezért tudnak segíteni válasszal?

2022. febr. 12. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!