Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem kezdenek velem semmit a...

Nem kezdenek velem semmit a helyi orvosok,évek óta szenvedek hova forduljak?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben irok, egyszerűen már nem tudok mit kezdeni magammal. Az egész 5 évvel ezelőtt kezdödött kb, amikor kialakult a laktózérzékenységem, aztán két év múlva rá a tejfehérje érzékenységem is. Szígorúan tartottam a diétát, csak növényi "tejtermékeket" fogyasztok a mai napig is.Rendben voltam, nem is volt semmi panaszom, azoban egy évvel ezelőtt megint panaszaim lettek: állandó hasi görcsök, puffadás, hasmenés. Két hónapig felkelni se bírtam mire nagy nehezen elküldtek gasztro orvoshoz. Sajnos nem jó embert sikerült kifognom, eleggé bunkó volt, nem vette komolyan a problémáim, amikor a gyomortükrözés alatt vett biopszia eredménye megjött(szinte eltűnt bélbolyhok, széttöredezett vékonybélhártya vszinüleges felszivódási zavart vagy éteelallergiát irtak erre a papírra és hogy túl kicsi volt a minta így ezt megállapítani nem lehet biztosan további kivizsgálás javasolt) a doktor annyit mondott rá hogy szedjek reflux gyógyszert és fél év múlva menjek glutén tesztre semmi komolyat nem ír a lelet viszontlátásra. AZonban ott álltam érettségi előtt két hónappal nagyon nagy hasi panaszokkal és nem kaptam rá semmit. Egy ismerős megmutatta a mellette dolgozó belgyógyásznak a leletem és az ő tanácsára kezdtem gluténmentes diétába így a tesztet nemtudtam megcsinalni, viszont a panaszaim elmúltak. Legalábbis egy időre. Minden diétámat szigorúan tartom azóta is, hisz tudom mekkora fájdalommal jár a következménye így egy ideig jól is voltam azonban újra kezdődnek a gondok. Kb fél éve puffadok folyamatosan, nincs semmivel összefüggésben, aztán ahogy ez csökkenni kezdett az elmúlt egy hónapban az alhasam bal oldalt szúr/fáj nyomásra a köldököm körül és az egész alhasamnál ez van. Egy hónappal ezelőtt megint történt egy nagyobb rosszullétem olyan szinten görcsölt az alhasam, hogy vert a víz, nemtudtam mozdulni, hányingerem lett, ment a hasam. Ez tartott egy hétig folyamatosan. Elmentem a háziorvoshoz,hogy megint ilyen panaszaim vannak, megnyomkodta és vérvételre küldött aminek tökeletes lett az eredménye. Egy IBSes gyógyszert írt fel,aminek egy hónap múlva lehetett volna érezni elvileg a javulását, de nekem már az orvos után másnapra enyhültek a panaszaim igy nemtudom azt mondani hogy bármit is javitott rajta, nem változtatott semmin, egy doboz gyógyszer után itt vagyok megint ugyanolyan hasi panaszokkal és már nemtudom mit kezdjek magammal, félek enni (a panaszaim nincsennek összefüggésbe az étkezésekkel, anélkül is rossszul vagyok, max ront a helyzeten) folyamatosan fogyok már 49 kiló vagyok, itt lenne az egyetem (ami a random rosszulétjeimnek hála bármikor odalehet mert 3 lehet hiányozni minden órámról), gyakorlat stb de egyáltalan a házból kimozdulni alig merek nemhogy 200+ kmre utazni mert random rámjön egy rosszullét és nemtudok mit kezdeni vele, csak lefekszek és várok még enyhülnek... De már kezd az idegeimre menni, egyszerűen már túl sok nekem, hogy nemtudom élni normálisan az életem,enni se. Bárkinek esetleg bármi tapasztalat, tanács, tipp merre induljak? Kéttségbe vagyok esve teljesen, nemtudom mi lesz velem...

19/L



2022. febr. 13. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Át kell térned a paleolit étrendre és akkor teljesen rendbe fogsz jönni. Tehát nem lesz szabad cukrot sem enned, vagyis semmi olyan ételt, amihez cukrot adtak hozzá. Gyümölcsöket ehetsz, zöldségeket párolva vagy nyersen és házi húsokat, halat, pontyot, keszeget. Lehet, hogy a hüvelyeseket is ki kell iktatni, meg a krumplit, helyette egyél batátát.
2022. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd fel ezt a dokit, ő majd mindent elmagyaráz: [link]
2022. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
GAPS étrendnek olvass utána (nagyon ajánlom Natasha Campbell-McBride könyvét). Nekem bevált, még úgy is, hogy a javasolt tejtermékeket inkább nem fogyasztottam.
2022. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek bélbolyhaid, az glutén lesz.
2022. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gyik123 ***** válasza:

Talán Hisztamin intolerancia. Vérvizsgálattal lehet ellenőriztetni a DAO enzim értékét. A Synlabnál 15500Ft az ára.


[link]

2022. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!