Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El kell(ene) mondani valakinek...

El kell(ene) mondani valakinek az állapota sötét jövőképét vagy inkább nem?

Figyelt kérdés

Ha van egy daganatos beteg számos egyéb problémával, amiről az orvosok révén és zárójelentésekből, kórházi vizitekből tud, de a dokija telefonon nekem (hozzátartozónak) elég sötét jövőképet mutatott, akkor el kell(ene) mondanom, vagy a remény és kitartás érdekében vissza lehet ezt az infót tartani? (Hogyha elég valószínű, h feladná a harcot, ha megtudná)

Meddig terjed ennek a képlékeny határa, hogy elvégre “róla van szó, joga van tudni”?


2022. febr. 19. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem finoman el kéne neki mondani. Velem sincs minden rendben, megyek kivizsgálásra, de érzem, hogy nagy a baj. Én se örülnék neki ha az orvos elkezdene kertelni. Joga van tudni saját maga állapotáról.
2022. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagyon nehéz kérdés... ha biztosan gondolod, hogy olyan típusú ember, aki feladná, ha megtudná, hogy milyen súlyos az állapota, akkor én nem tudnám neki őszintén megmondani. A hozzáállás rengeteget számít, ha elveszíti a hitét, akkor valószínűleg a harcot is elveszíti a betegséggel szemben. Anyukám is, miután megtudta, hogy súlyosabb az állapota, mint reméltük, lélekben feladta, és így rövid időn belül meg is halt. Egy ismerősömről viszont gyakorlatilag lemondtak az orvosok, de olyan erős volt a hite, hogy meg tudott gyógyulni.
2022. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen 2essel értek egyet, nagyon sok múlik a hozzáálláson.
2022. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Èn nem mondanám el.
2022. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam el neki - de sajnos az alternatív kezelőorvosa, majd az onkológusa igen. (Érthető módon persze…) Sajnos fel is adta a küzdelmet és április elején meghalt. 😞
2022. máj. 11. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, őszinte részvétem így ismeretlenül is!
2022. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fárasztó96 ***** válasza:
Részvétem. Öregapámat kb 10 évig kezelték tüdörákkal. Egy évben kb 1hónapig volt otthon, többit kórházban. Nagyon fulladt, otthon is volt már oxigénpalackja, az sem sokat segített. De a szíve bírta, nem adta fel... Másik öregapám csontrákos volt, neki 3 hónap csontritkulásra kezelés után derült ki a komolyabb betegség, 2hét alatt elvitte...
2022. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!