Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális a tragus piercingn...

Ez normális a tragus piercingnél? Gyorsann

Figyelt kérdés
Tegnap szúrattam, és ma vettem észre (éreztem) , hogy kissé bedagadt. Nem nyúltam hozzá, nem aludtam rajta, fertőtlenítem. Direkt nagyon figyelek rá, hogy elkerüljem a gyulladást, vadhúst? Stb. Ez normális? Mármint a friss szúrás miatt van bedagadva a fülem? Viszket is, lehet allergia? De a triple lobeomat is hasonló ékszerrel szúrták

2022. febr. 22. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint, amikor a lobeokat szúrták, azt mondták nekem, hogy kicsit mindig mozgatni kell, hogy ne ragadjon bele. Ezt is kéne? Bár nem hinném
2022. febr. 22. 18:39
 2/6 ReGina... ***** válasza:

Nekem kb. 5 hónapja szúrták a tragusomat.

Ilyemi problémám nem volt vele. Viszont amit ajánlani tudok, ha csak bedagadt az nem probléma, álltalában be szokot picit, mert egy sebről beszélünk.

A viszketés sem feltétlenül probléma, az is annak a jele, hogy gyógyul. Viszketni nekem is viszketett, igaz kb 3-4 nap múlva inkább.

Kezelni kezelheted octenisept sprével. Mozgatni nem kell feleslegesen, csak akkor ha tisztitod és kezeled. Nekem úgy mutatták, hogy fültisztitó pálcikával picit előre tolom az élszert azt a rész lefújod. Aztán hátra tolod és azta részt is befújod.Ennyi. Több mozgatás nem kell neki, hadd gyógyulni.

Viszont nem tudom milyen tipusú ékszer van benne, és milyen anyagú mert az sem mindegy.

Egyenes szárú, talpas titán ékszer a legmegfelelőbb, elegendő helyel a duzzanásnak.

Ha nem ilyen van benne akkor okozhatja ez is a problémát.

Aludni ne aludj rajta, füllhalgatót ne használj egy pár hónapig abban a füledben, és nem kellene gondnak lennie.

2022. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm a választ!! Talpas titán van a fülemben. Mindenre nagyon odafigyelek, de szerintem kissé beképzeltem magamnak, mert nagyon félek, hogy begyullad, vagy úgy bedagad, hogy reggelre a fülem elnyeli a piercinget. ( olyan videókat láttam, hogy kissé megrémisztett) Az biztos, hogy egy piciket bedagadt, de barátnőm, akinek helixe volt neki is bedagadt az első pár napban és fájt neki
2022. febr. 22. 23:31
 4/6 Metionin ***** válasza:
Normális. Elnyelni nem fogja, az első piercingnek mindig hosszabbat tesznek bele, mert tudják, hogy meg fog duzzadni. Fertőtlenítsd és ügyelj, hogy ne kapj bele és akkor okés lesz. Mozgatni én is úgy szoktam, mint az előttem válaszoló írta, ki-be tolni amikor fertőtleníted és annyi.
2022. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reggel felkeltem és alvadt vér volt körülötte (nagyon kevés) most pedig hajmosás után is minimálisan elkezdett vérezni. Próbáltam tisztítás közben kitolni az ékszert, de mintha belennne ragadva( őszintén nem is nagyon merem mozgatni, de enyhe tolástol sem mozdul semmit) szerintem két hét múlva ha megyek ellenőrzésre kivetetem :(
2022. febr. 23. 21:00
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Az teljesen normális, ne piszkáld. Majd újra mozogni kezd ahogy gyógyul.
2022. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!