Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenység genetikai...

Laktózérzékenység genetikai vizsgálata mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételes vizsgálaton, ami azt írja, nem vagyok laktóz érzékeny, 98% bizonyossággal. Azonban az intolerancia jeleit produkálom, amilyen szerencsés vagyok, beleesek a 2%-ba... Volt más is így, hogy a genetikai vizsgálat azt mutatta, nincs baj, de elment kilégzésesre, és az meg igazolta az intoleranciát? Érdemes vesződnöm vele, vagy arra is csak kidobnám a pénzt?

2022. márc. 4. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak örökölhető, hanem szerezhető is, és ez a gyakoribb.

Felesleges volt genetikai vizsgálattal kezdeni. Az a része volt a pénzkidobás.

2022. márc. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Háziorvos ezt javasolta... nekem is megvoltak a fenntartásaim ezzel kapcsolatban.

Hova kellene mennem? Gasztroenterológia? Belgyógyászat?

(Magánba mennék)

2022. márc. 4. 08:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológiára.
2022. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A genetikai vizsgálat inkább akkor hasznos, ha valakinek csecsemő kora óta van panasza a laktóz tartalmú ételektől, italoktól. Felnőttkorban kialakuló intolerancia azért jön létre, mert az addig működő laktáz enzim, ami bontja a laktózt elkezd egyre inkább kevésbé működni, majd le is áll a termelése. Gasztroenterológián tudnak tesztet végezni, amivel igazolni lehet ezt a fajtát.
2022. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!