Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan ég a gyomrom?

Állandóan ég a gyomrom?

Figyelt kérdés
Voltam gyomortükrözésen is már, sok a savam meg nyombélgyulladàsom van. Kaptam savlekötőt napi 2x1et 3 hónapig majd 3 hónapig 1x1et. Miután abbahagytam megint elkezdődött, pedig egyáltalán nem eszek zsíros ételeket, szénsavas üdítőt sem iszok.

#Gyomorégés, gyomorsav, savlekötő,
2022. márc. 4. 14:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még csak 28 éves vagyok, nem akarok egész életembe ezzel kinlódni. Gyakran köhögök is szerintem ez is ettől van. Felhivtam a gasztros dokit megint szedjem akkor 3 hónapig azt mondta
2022. márc. 4. 14:56
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Hát akkor szeded, mi ezzel a probléma? A vérnyomáscsökkentőt is folyamatosan kell szedni! A tabletta nem gyógyítja meg, hanem a savtermelést csökkenti. Egyébként tartózkodj még a paradicsomtól, paprikától, hagymától, fokhagymától, keserűcsokitól, narancstól, citromtól.
2022. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is sok a savam már évtizedek óta. Főleg reggel érzem nagyon. Ezért ha fájdalmat érzek, azonnal iszok egy kis vizet vagy teát, amitől azonnal el is múlik, mert felhígítja.

Próbáld ki.

2022. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezek a nagyonjó minőségű gmo s kaják tesznek rólla . Összetevők 95%adalék szinezék, tartositó , térfogatnövelő stb talán 5% a nyers anyag. Aztán nemtudja az ember mitől beteg. A mérgezett műkajától.
2022. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem ritkàn szokott sok lenni a savam olyankor iszok egy korty citromlét és pár perc múlva minden oké, mert a citromlé lúgosít.

Egyébként meg a cukroktól és a fehér liszttől sok a savad. Próbáld csak ki. Hagy el ezeket, egyél sok zöldséget, főzeléknek, párolva, főzve, rakottasan, töltve. Gyümölcsöt, tejtermékeket és húst. Néha durum tészta is mehet. Ez az étrend egészséges, fogyaszt és megszünteti a puffadást, és túlzott savtermelést is.

2022. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De pl reggelire mit egyek akkor?
2022. márc. 5. 16:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy lúgosítana már a sav, te hiányoztál kémiaórán?

Mért, mit szoktál enni reggelire? Már reggeli után is ég a gyomrod? Pedig a reggeli nem nehéz ételekből áll.

2022. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Inkább pont az a baj, hogy nem reggelizek csak iszok egy kávét. Ebéd előtt esetleg bekapok egy banánt vagy iszok egy ivójoghurtot vagy azt se
2022. márc. 5. 19:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Üres gyomor+kávé - persze, hogy ég! Reggelizz valami könnyűt.
2022. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es. Inkább te hiányoztál biológia órán. Olvass utána. "Citrom lúgos vagy savas – pH értéke 3 és 4 közötti, azaz savas, azonban a citrom a szervezetbe jutva mégis lúgos hatást fejt ki."
2022. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!