Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csütörtökön, kezdődő izomgörcc...

Csütörtökön, kezdődő izomgörccsel beestem egy gyógyszertárba és kértem a hölgytől erre gyógyszert. Tehát azt kértem hogy nem vényköteles gyógyszert izomgörcsre. Erre azt mondta hogy olyan NEM LÉTEZIK. Valóban így van?

Figyelt kérdés

Azt mondta hogy ad megneziumot, szedjek azt. Közöltem vele hogy évek óta szedek magnéziumot.


Ezt nem hiszem el hogy nincs izomgörcsre valami GÖRCSOLDÓ.



#izom görcs, görcsoldó, gyógyszer
2022. márc. 6. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nospa, Buscopan, Drotavep, Spaverin- ez mind recept nélkül kapható -sima izomra hatasos- görcsoldó.
2022. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kremek azert vannak,azt adhatott volna. Ha mas nem, jegzselet tudsz venni szerintem nagyon sok helyen, nem csak gyogyszertarban.
2022. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Mivel a gyógyszerész nem orvos, ezért nem feltétlenül tudja eldönteni, hogy milyen fajta görcsre milyen gyógyszert adjon vagy adhat, aztán még bajba kerül, ha nem várt mellékhatás lép fel és akkor még kuruzslásért be is perelheted kártérítés követelése mellett.
2022. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A görcsoldók simaizmok görcseire alkalmasak, a vázizomzat meg ugye nem az. Leghatásosabb egy helyi izomlazító, ha az nem elég, akkor leginkább tényleg csak vényköteles szer van (Mydeton, Sirdalud, pl)
2022. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
1, csalhogy a vázizomzat nem simaizom. Simaizom a gyomrod, a beleid, etc.
2022. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

világosan és érthetően elmagyaráztam, hogy a derekam a problematikus, hogy időnként begörcsöl ott az izom, azt kellene lazítani.


köszönöm a tanácsokat!

2022. márc. 6. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

5!


Csakhogy a kérdésből nem derül ki, pontosan mi volt a problémája.

2022. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
7, a gyomorgörcsöt, bélgörcsöt, vesegörcsöt, menstruációs fájdalmakat (amire jók a görcsoldók) senki nem hívja izomgörcsnek, úgyhogy de, pontosan kiderült a kérdésből, mire kell a gyógyszer.
2022. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3%
8, kötözködj még egy kicsit, de mással. Szia.
2022. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

"a derekam a problematikus, hogy időnként begörcsöl ott az izom, azt kellene lazítani."


Ez tipikusan az, amit orvossal kell tisztázni, erre nincs görcsoldó - mert sokféle oka lehet, és a legtöbbet kezeltetni kell

2022. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!