Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csigolya tores es repedes...

Csigolya tores es repedes utan milyen a fizikai allapot?

Figyelt kérdés

Autobaleset miatt L2 csigolya repedt, es L3 csigolya tort el. Mutet nem kell, csak pihenes, torna es fuzo.


Attol tartok ,hogy a fizikai allapotom miatt nem tudok a szakmamba visszamenni (osztalyos apolo)...


Csinalom a gyogytornat, es mindent betartok. Valaki jart mar igy, vagy hogy erezte magat miutan meggyogyult?



2022. márc. 11. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Gyógytornász vagyok. Az nagyon jó, ha nem kell műteni, ezek szerint nem ért ideget a sérülés ( nincs izombénulás vagy vizelet tartási gond ugye?) de még ha ideg sérül, az is meg tud gyógyulni. Pályafutásom során azt látom , hogy a hozzáállás a rehabilitációhoz nagyot tud dobni a felépülésen, tehát egyik legegyszerűbb plusz adag gyógyulás, ha minden reggel veszel 10 mély levegő( Orron át be szájon át a belégzés idejénél hosszabban kifúj) és elképzeled milyen fantasztikus lesz a jövőd, milyen erős leszel, milyen hihetetlenül jól fogod magad érezni valami kedvenc helyeken( vizualizáció) az agyad nem tud különbséget tenni a valós és a képzelt között ( ezért indulunk be , ha vmi pajkosra gondolunk 😛) illetve mondogasd magadban ha bármikor kétségeid támadnak, hogy “ megcsinálom , képes vagyok rá, megcsinálom..”


Furán hangzik de nagyon sokaknak bejött! És ez nem is kerül pénzbe!


Tornával a lényeg, hogy a lehető legtöbb testhelyzetben, fokozatosan erősítve legyen minden izomzat ( rekeszizom- has- hát- nyak- végtagok)

Hogy a szervezeted felkészüljön minden irányú kihívásra majd a mindennapok során.

Core izomzat erősítés nagyon jól jön ( ez amikor pl. Valamilyen erő el akar téged tolni, fordítani, hajlítani és te ellenállsz- tehát nem csak has hát izomra kell figyelni, hanem hihetetlen kar és lábmunka is van benne,hiszen minden összekapcsolódik- összedolgozik benned mindennel- az erőpályák végig futnak a testünkben. ( pl. Boxoló amikor karral üt, az ütést egész a lábaiból indítja )


Tehát ha a célod a fizikai munkába való visszatérés, menni fog, csak fel kell készülni rá fokozatosan testileg és lelkileg is. Kitartást! ☺️

2022. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a reszletes tajekoztatast es a segitseget. Igazabol pont erre volt szuksegem, mert senki nem mond meg konkretat, en meg mar azon vagyok h h es mit kellene csinalnom... Tudom hosszu folyamat, de bennem van az h menni es csinalni es mas nyarra jol lenni.. ujra vezetni, es visszaterni a regi munkamhoz amit imadok es a regi eletemhez ami visszagondolva ebbol a helyzetbol nagyon is jo volt... koszonom 🙂🙂🙂
2022. márc. 11. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!