Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Androgén férfias tipusú...

Androgén férfias tipusú hajritkulásra antiandrogén fogamzásgátló(symicia 3mg/0,02mg)? Bőrgyógyász írta fel.

Figyelt kérdés

2022. márc. 12. 06:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Van akinél bevált?legyszi írjátok!
2022. márc. 12. 07:40
 2/13 anonim válasza:
0%
Szia! Férfi vagy nő vagy? Kicsit csodálkozom a gyógyszer-betegség páron, mert sokat foglalkoztam a kérdéssel és ilyenről még nem hallottam, hogy férfias hajhullásra női fogamzásgátlót írnak. Le tudnád nekem írni a hatásmechanizmusát?
2022. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia,Nő vagyok .

Ferfinak mert írnának fel fogamzásgátlót?Mindegy.

Nőí nemihormont juttatunk a szervezetbe.A magas tesztoszeronszintet (ettől a hormontól hullik ritkul a haj nőknél)viszi le ,egyensúlyba hozza az ösztrogént és a progeszteront. A magas tesztoszteron miatt alacsony ösztrogén hiany lép fel,így felborul a hormonhaztartas.

Sok orvosi oldalon is olvastam erről hogy az antiandrogén fogamzásgátló hatásos. Ezért véleményekre tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Te férfi vagy?

2022. márc. 12. 08:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Remélem érthetően írtam le?
2022. márc. 12. 08:18
 5/13 anonim válasza:
Igen, érthető, köszi. Férfiaknak ilyet nem írhatnak fel, hiszen női hormonok vannak benne. Nekünk Finasteride tablettát írnak ami blokkolja a tesztoszteron átalakulását DHT-vá, ami a hajhullás okozza hosszú távon. Egyébként segíteni biztosan segít a hormonszintek helyreállításában, szóval működhet neked amit felírtak, de személyes tapasztalatom nincs természetesen.
2022. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Írd be a gyógyszer nevét a keresőbe, plusz a vélemények szót és talán ad ki találatot.

Vagy a gyógyszer név után az opinion és berakod fordítóba.

2022. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi,remélem segíteni fog.Akkor gondolom férfi vagy?

Férfiaknak sajnos nem tudtom mi lehet jó erre a problémára.

2022. márc. 12. 08:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Már próbáltam de konkrétan erről nem dobott ki kérdést, véleményt. :(
2022. márc. 12. 08:42
 9/13 anonim ***** válasza:
2022. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,és van válasz?
2022. márc. 12. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!