Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epekő műtèt jelenleg, hogy...

Epekő műtèt jelenleg, hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Ma reggel a mentő vitt el olyan erős, durva görcsöm volt.

Bent kiderült, hogy van egy pár kis mèretű kő, gyulladás nèlkül JELENLEG.

Hazaengedtek de sűrgős beutalóval, hogy jelenjek meg sebèszeten műtèti előjegyzès cèljából.

Sokan mondták, hogy sokszor huzzák halasztják de ha ez van a papíron elkepzelhető, hogy előjegyeznek műtètre?

Ha igen mi a menete? (nyiregyházán ha esetleg valakinek van innen információja)

Mennyit kell bent lenni, jár e fajdalommal, mennyi idő a felepules?

Azèrt vagyok ennyire kiváncsi mert 2 hete szültem. Alapbol gyenge vagyok mèg erre itt a következő ami lefog venni a lábamról?!

Válaszokat előre is köszönöm



2022. márc. 22. 18:41
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tedd azt, amit ott mondtak, majd kiderül mikor tudnak megműteni, de jobb ezen túlesni, ha már ilyen görcseid vannak emiatt. A műtét nem tudom milyen, de attól is függ milyen módszerrel műtenek. Egyik rokonomnak anno laparoszkópos műtét volt, 3 napig volt bent, utána hazamehetett, nem volt fájdalma.
2022. márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2017-ben volt laparoscopos műtétem, 3 napos bent tartózkodással. 4 apró heg maradt vissza.

Ez a műtét halasztható kategóriába tartozik, tehát készülj fel arra, hogy a COVID miatt halasztódhat. A legfontosabb jelenleg a diéta tartása (zsír/olaj + fűszerektől való tartózkodás), szükség esetén fájdalomcsillapító és görcsoldó. Nagyon nehéz betartani, mert rengeteg élelmiszerben benne vannak ezek.

2022. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyámnak volt ilyen műtétje 2015 környékén. Laparoszkópos módszerrel csinálták. Egyik nap műtötték, másnap már haza is zavarták. 1-1,5 cm átmérőjű golyókat vettek ki belőle. Később a hegek helye sem látszott.
2022. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam sebèszeten. Nem halasztják. Áprilisba műtenek. Igazábol az visel meg lelkileg, hogy a pici babát itthon kell hagyjam 🥺
2022. márc. 25. 21:35
 5/6 anonim válasza:
tudnál róla mesélni hogy hogy zajlott?
2022. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. Persze elmesélem.

Április 26-án műtöttek. Aznap éjféltől nem lehetett enni inni. Reggel 6ra mentem a kórházba kb 8kor fektettek be. 13:00kor kaptam a bátorítót majd 13:15 toltak a műtőbe. Már a műtét végén ott a műtőben felkeltem, arra, hogy majd megfulladok. Alig kaptam levegőt kapart a torkom. Az altatóorvos rosszul intubált végig sértette a torkomat a csővel. Ez nagyon kellemetlen volt mert folyamatosan köhögést generált és a friss kis sebek igen igen fájtak köhögésre. És az egész délutánt, éjszakát végig köhögtem. Hát eléggé fájtak a kis sebek. Éjfélkor már mehettem pisilni reggelig sétálgattam. Reggeli vizitnél már hozták a zárómat. Első pár nap kellemetlen volt főleg a köhögés, volt pár nap mire az is elmúlt. Addigra már a sebek sem fájtak. A hasam az műtét utáni 5 hétig ment folyamatosan. Semmi nem maradt bennem. Bár azt hozzá teszem nem tartottam a diétát. Műtét másnapján már sült tarját ebédeltem. De a víz sem maradt meg bennem. Már most tudok enni. Egyelőre a lecsót vettem észre, hogy nem bírom megenni.

2022. jún. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!