Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógynövény határozót keresek,...

Gyógynövény határozót keresek, részletes, fényképest. Aki ismer ilyet, ne tartsa magában :) Kérdés?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyűjteni magamnak, de csak olyan könyveket találok, amikben rajzok vannak a növényekről, vagy még az sem. Igazán egy modernebb, fényképes változatnak örülnék, mert elég nehezen azonosítom be őket. Sok gyógynövényhez hasonlít egy másik, ami nem hogy nem gyógyít, de mérgező is.
2022. márc. 25. 17:49
 1/7 A kérdező kommentje:
A "Kérdés?"-t már idegből írtam utána, mert nem engedte kiírni sehogy :D
2022. márc. 25. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyv alapján a legtöbbet nem fogod tudni megismerni, sem fénykép, sem rajz nem elég hozzá. (Mellesleg a rajz a legtöbb esetben jellemzöbb, mint egy kép)

Ehhez az szükséges, hogy valaki, aki ismeri a növényeket, megmutassa a természetben is azokat, meg azt is, hogy mivel lehet esetleg összetéveszteni.

2022. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos jobb lenne, de sajnos nincs olyan ismerősöm :D
2022. márc. 25. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A neten keresgess, adott esetben videókat is nézz, úgy meg tudsz sok mindent ismerni.


Nekem az vált be, hogy elöször csak egy-két növényt próbáltam megismerni, a neten rákerestem elöször magyarul, utána meg a latin névvel a képkeresöben. Úgy ugyanis sokkal több képet lehet találni, és minél több kép, annál jobban összeáll benned az egész növény.


A másik probléma, amit látok, hogy kevés olyan hely van, ahol érdemes gyógynövényeket gyüjteni, mert utakhoz, üzemekhez közel, vagy városi környezetben nagyon szennyezettek, nem csak kivül és a legtöbb esetben inkább ártanak a szennyezödések miatt, mint amennyit használnak a gyógyhatásukkal.

Ezért jobb megoldás, ha te termeszted öket, ha van kerted, akkor aránylag egyszerü, de egy erkélyen is sok mindent lehet tartani.

2022. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam, lehet, hogy neked hasznos lenne:

[link]

2022. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A netet használom most is, de jobb lenne egy offline verzió, amit még el is vihetnék magammal. Gyűjteni tudok, messze lakom mindentől, ideális hely. Udvar is nagy, amit lehet, meg is termesztek, de mindent nem lehet. 😀

A linket köszönöm.

2022. márc. 25. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézz utána, nemrég mintha láttam volna valahol egy kis kézikönyvet "ehetö vadon termö növények" vagy hasonló címmel, abban egy csomó gyógynövény is volt.


De mindenképpen egyszerre csak pár növényt próbálj alaposan megismerni, sokat nem tudsz megjegyezni rendesen. Ha azokat már biztosan felismered, akkor jöhet a követketö néhány. Erre idöt kell szánni, másként nem megy.

Meg amire figyelni kell, sok ezek közül védett növény, azt sem leszedni, sem kiásni nem szabad, igen komoly pénzeket kell fizetni, ha elkapnak. Söt olyan is van, hogy maga a növény nem védett, de védett területen nö, akkor is büntetnik, ha szeded vagy hazaviszed.

2022. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!