Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden reggel egy energiaital?

Minden reggel egy energiaital?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok és sajnos rászoktam napi egy energiaitalra. Reggel szinte csak azzal indul el a napom. Reggeltől estig az egyetemen vagyok, utána pedig késő estig dolgozom általában. Többet nem szoktam inni, kávézni sem kávézom. Emellett normálisan étkezem. Mennyire lehet káros? Okozhat ez a napi 1 db valamit hosszútávon?

2022. márc. 30. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Már rászoktál, max. ennyi, más bajod nem lesz. Én napi 2-3-at ittam naponta mikor edzettem,én is full rászoktam, aztán bajban voltam mikor elfogyott megy nem tudtam venni éppen, nagyon rossz érzés, meg az is baj, hogy lesz energiád, de viszonylag hamar lemerülsz és akkor nekem mindig minden bajom volt, jobb erről leszokni.
2022. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Simán lehet hogy nem lesz tőle bajod, de nem kellene minden nap inni. Maga a függőség sem egy jó dolog. Márpedig rá lehet szokni sajnos. Az is veszélyes lehet, hogy a toleranciád csökkenni fog, egy idő után meg sem fogod érezni. És akkor lehet hogy már napi 2-t fogsz inni néha, és ezzel nehéz leállni. Érdemesebb lenne az életmódodon változtatni, többet aludni. Ha valaki megiszik mondjuk heti 2-t az még szerintem oké, de az hogy ez kell ahhoz, hogy beinduljon a napod, az nem jó.
2022. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Napi 3 kávéval 1000x jobban járnál.
2022. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 after stroke ***** válasza:
100%
A kávé sem a hosszú élet titka, kedves utolsó. Mindkét élvezeti cikknél az a bibi, amit nem reklámoznak; sem a kávé, sem az energiaital nem AD energiát, hanem azokat a félretett energiákat mozgósítja, amiket a szervezet a életfunkciók s legfőképpen az immunrendszer működtetésére tett félre. Ekképpen tehát, ha csak időlegesen is, de blokkolják az immunrendszer működését.
2022. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
#4: ez nem így van
2022. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

4.

Semmi baj a kv-val.

2022. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!