Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az óra mérési hibája vagy...

Az óra mérési hibája vagy ugráló pulzus?

Figyelt kérdés

Rengetegszer van, hogy 60-65 körüli a pulzusom (jellemző napközbeni), de a 10 percenkénti mérésnél néha 80 körüli, feletti értékek jelennek meg, a max asszem 110 volt. Azt vettem észre, hogy ilyenkor mozgatom a kezemet, gépelek, gesztikulálok, mutogatok.

Máskor pedig 75-80 (mondjuk mert ittam alkoholt vagy sportoltam keményebben vagy valami), de néha-néha 54-56-ot mér.

Tehát kiugrások vannak.

Ezeket sohasem tudom elkapni, pl ha manuálisan méretek rá, mindig az épp jellemzőt (60-65 ülve, nyugalomban vagy 75-80, ha úgy van) méri.


2022. ápr. 1. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sportolnod kéne és rendesen inni, gyenge a keringésed, azért ugrál sokszor! Amúgy folyamatosan változik a pulzus, egy lépcsőzés közben ideiglenesen a 116 tök normális!
2022. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem eleget iszom és egész sokat sportolok!
2022. ápr. 1. 10:55
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak nyugalomban mér az óra 10 percenként, ilyenkor van az ugrálás.

Lépcsőzés közben csak 110? Az vagy brutál edzett ember, vagy nagyon lassan megy, vagy kevés a lépcső...

2022. ápr. 1. 11:08
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom hogy hány hónapja vagy éve stresszeled magad a pulzusmérési aggodalmakkal, az elmúlt napok e kategóriát elárasztó kérdések dömpingje is arra utal, hogy egyedül nem tudod megoldani.

Ha nem kérsz pszichológiai szaksegítséget, minden ugyanígy fog maradni.

2022. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem ugyanattól az embertől érkeznek a pulzusos kérdések, de ugrálós kérdést nem is láttam és a kiíráskor se dobott fel olyat.
2022. ápr. 1. 11:39
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]



Na közben lett is egy tipikus. Annyi, hogy nem volt mozdulatlan az órás kezem.

2022. ápr. 1. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is szoktam feltenni pulzusos kérdést nekem is ugrál , nem tudom mitől , nekem álmomban a galaxy watch 4 mért 181-et ill 190-et , rettenetesen sokat stresszelek a pulzusom miatt , 37et is mért autóban ülve nayk markánsan előre szegve.

Egyetértek 110 a lépcső nagyon kevés , nekem legalább 130- 140 lehet , de séta közben igaz idegesen veszekedve 167bpm. Szóval nekem is ugrál van hogy 54 , de van hogy 110 pl ha nxújtózkodom az ágyban.

2022. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez durva.


Nekem 70-et mért max ez az óra éjszaka, amióta megvan az óra.



Amúgy nem mindig pontos, ha érdekel, ellenőrizd le pulzoximéterrel.


Azért is így tettem fel a kérdést. Nyugalomban alapvetően jól mér, DE ....

2022. ápr. 2. 10:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia , mi helyzet ?
2022. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ugrál most is.


Ma már kétszer rajta is kaptam.



Ráadásul előástam egy korábbi kardiológiai leletemet, mert érdekelt valami és kiderült, hogy nem a billentyűim állapota romlott, hanem bal pitvar megnagyobbodásom van. :D

2022. ápr. 4. 21:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!