Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lyme kór: Ha megcsípne egy...

Lyme kór: Ha megcsípne egy kullancs azt észrevenném?

Figyelt kérdés
Lehet Lyme kóros valaki mindenféle látható jel nélkül?
2022. ápr. 3. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Úgy hogy olyan területen hatol bele a kullancs, ahol azt nem észleli. Pl. hajas fejbőr, hát, fül mögött, nem sorolom.

A kullancs beléd ereszti a fertőzést de valamiért kihullik a bőrből így észre sem veszi az áldozat.

Kiesik a kullancs fizikai vagy vegyi hatás miatt.


Röviden ennyi.

2022. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A lyme kór általában vörös folttal jár a fertőzött részen?

2022. ápr. 3. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:

A vörös folt NEM a lyme kórra bizonyíték, hanem arra, hogy kullancs járt ott.


Ebben az esetben kell orvos véleményét kérni és további vizsgálatokat elvégezni.

2022. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
barátnőmnek 2,5 év után, részleges bénulás utáni kivizsgáláson derült ki, hogy lyme kóros. nem szedett ki magából ez idő alatt kullancsot, nem is talált
2022. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 és a barátnődet kezelték még 2.5 év után? Lett súlyosabb tünete?
2022. ápr. 4. 20:24
 6/15 anonim ***** válasza:
kezelték, kezelik, óriási még a fertőzöttség a szervezetében, 3 db 30 napos antibiotikum kúra után úgy tűnik, hogy még minimum 2 kell
2022. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos nekem is hasonló ok miatt kellene tesztet csináltatnom.

Jobbulást kívánok neki!

2022. ápr. 4. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a hajamból szedtem ki 1 hete egy kullancsot. Nem is gondoltam, hogy megcsípett, csak annyi volt, hogy nem értettem hogyan került oda, mert a megelőző jó nehány napon egyáltalan nem voltam olyan helyen. Aztán szombaton a nyakszirtemen vettem észre egy nagy nyirokcsomó duzzanatot, fájt. Aztán lett a nyakamon is. S akkor bevillant, hogy kullancs járt a fejemen, illetve most már biztos, hogy a fejbőrömben is. Holnap megyek lyme-os laborvizsgálatra. Szóval én nem vettem észre a csípést, és fogalmam sincs mennyi ideig tartózkodott a bőrömben.
2022. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is kívánom a legjobbakat!

Én is pénteken megyek vizsgálatra. Remelem negativ lesz.

2022. ápr. 6. 17:08
 10/15 anonim ***** válasza:
8 vagyok- Köszönöm szépen a jókívánságot, én is kívànom neked a legjobbakat! Amúgy milyen panaszod, tüneted van?
2022. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!