Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs volt a fejbőrömbe....

Kullancs volt a fejbőrömbe. Nyaki nyirokcsomóim megduzzadtak. Lyme kór szűrés negatív. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Kb 1-2cm es nyirokcsomók lettek a nyakamban. Nagyon megijedtem. Lyme kór szűré negatív. Háziorvosom annyit mondott hogy biztos a kullancstól van, ne izguljak mert az úgy nevezett kóros nyirokcsomók lassan fejlődnek ki, és nem fájnak. Mellétette hogy amilyen gyorsan megduzzad, olyan lassan húzódik vissza, sőt aztmondta lehet hogy örökre ott marad. Valakinek tapasztalat ezen a téren??

2021. szept. 13. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A kullancsot szűrték Lyme kórra vagy téged? Ha a kullancsot, akkor nem az. Ha téged, akkor kérj egy kontrollt, mert lehet, hogy még nem jelent meg a véredben az ellenanyag. A kullancsok többféle betegséget terjesztenek, a Lyme kór csak a leggyakoribb. Járj utána, esetleg menj el a Szent Lászlóba, nehogy benézzenek neked valamit.
2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy alakult végül?
2022. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy éve volt Lyme-kórom, a csípés után csak nőtt a piros folt, majd belázasodtam. 5 hétig szedtem antibiotikumot. Voltam Western blot teszten ősszel, ami kétes/pozitív lett, majd télen is, akkor már több rublika volt a kétes. Ennél ugye az ellenanyagszintet nézik, ami nem túl megbízható.



Elég fura tüneteim lettek 1-2 hónapja, ízületi gyulladásszerű fájdalom, a csípés helyén a combom néha viszket, majd elmúlik. Bő fél éve indult el a Dualdur teszt a klinikai tesztfázisok után, ez 90 %-ban megmondja hogy fertőzött vagy-e. A vérben lévő baktériumokat vizsgálják meg. Múlt héten voltam, még várom az eredményt.



A csípést van aki észre se veszi és évekig lappang a szervezetben a fertőzés, se folt se semmi, az emberek egy része a pszichiátrián köt ki, mivel nem tudják mi bajuk a ki-ki újuló majd elmúló tünetek miatt. Egy ismerősöm gyereke is hirtelen lebénult fél oldalra, hónapokig tartott mire helyrejött. Én abban bízok, hogy mivel hamar elkezdtem szedni a gyógyszert, nagyobb eséllyel hathatott és ezek a tünetek nem a Lyme miatt vannak.

2022. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!