Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Covid gyanúval felhívom a...

Ha Covid gyanúval felhívom a háziorvosomat, hogyan és hol zajlik a tesztelés?

Figyelt kérdés
Vagy mi ennek egyáltalán a menete? Behív a rendelőbe? De ha tényleg covidos vagyok, elvileg nem szabadna csak úgy mászkálnom, vagy az orvoshoz mászkálás kivétel? Bár hétvégén ne is rendel a dokim, vagy nem tudom, hogy van ez most a járvány alatt. Elmondaná valaki részletesebben? Illetve azt, hogy mennyire veszélyes covid gyanúval nem elmenni orvoshoz, ha egyébként fiatal, erős, egészséges vagyok?
2022. ápr. 8. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehetsz el hozzá.

Ő megkéri a tesztet, és majd hívnak hogy mikor mennek hozzád tesztelni.

2022. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

1


Nem mennek ki tesztelni, neki kell elmennie tesztelohelyszinre. Majd telefonon ertesitenek kerdezo.

2022. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

2


Hozzánk kijöttek.

2022. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Influenza szezon is van. Szerintem annyira nem lesz meghatódva a házi orvosod egy kis náthától. Én majd két hétig beteg voltam (nem Covid). Inkább ugorj re le a patikába és vegyél egy tesztet.

Ha nem vagy olyan rosszul, akkor az nem kell más tenned a szokásos házi gyógymódokon kívül.

2022. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe. Ugysem változtat semmin
2022. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Vettem tesztet, és az negatív lett. Alap esetben fel sem merült volna bennem a covid, még sosem kaptam el és mindhárom oltásom megvan, csak pár napja egy baráti társaságban voltam, ahol volt egy pozitív (akkor nyilván még nem tudtuk), és azóta még egy, és nekem is vannak tüneteim. Igazából csak ennyi, én a hátam közepére sem kívánom a tesztelést, legszívesebben csak itthon maradnék pár napig aztán kész. Azért is tettem fel az utolsó kérdést is, hogy ez nem veszélyes, nem? Ugyanúgy fognak elmúlni a tüneteim, mint ahogy egy megfázás is elmúlik, nem?
2022. ápr. 8. 20:48
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 köszi, tulajdonképpen ilyesmi válaszokat szeretnék hallani :D
2022. ápr. 8. 20:48
 8/14 anonim ***** válasza:

#6: Ezt már a kérdésbe is beírhattad volna. Ebben az esetben viszont mégis csak hívd fel a házirovosod, hogy tüneteid vannak és covidosokkal voltál egy társaságban.


#4 voltam.

2022. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha rosszabbul lennel akkor is felkeresheted az orvosod. Valószínűleg elmulik majd igen, mint egy natha ha most nincsenek erosebb tuneteid.Maradj otthon mig jobban nem erzed magad, de a gyorsteszt nálunk egyből kimutatta mikor azok voltunk, igy ha az negativ lehet valami mast szedtel ossze.

Jobbulast neked, ha viszont sulyosabb tuneteid lennének keress fel egy orvost(de ezt tudod ugyis)

2022. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A gyorsteszt nekem is negatív volt, azután pár napra a PCR már pozitív. Hétfőn hívd fel a háziorvosod.
2022. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!