Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Mióta egyetemre járok egyre többet iszok, nagyrészt egyedül. Nem sokat, egy-két sert. Hetente 4szer.

Meg tudom állni, hogy igyak, de néha nagyon megkívánom a sert.

Azért nem vagyok biztos hogy alkoholista vagyok, mert pl töményet vagy alsókategóriás sereket (kőbányai, aranyfácán) meg a szénsavval telenyomottakat nem innám meg, úgyhogy szerintem nem az alkoholt kívánom, hanem a zamatos hideg krémes sert.

Ma is szívesen ittam volna egyet, de elfogyott és szomorú voltam, mint amikor valaki nagyon kívánja a csokit, de elfogyott. Ez most alkoholizmus lenne?



2022. ápr. 10. 03:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy alkoholmentes sört nem tudom meginni, rosszul vagyok már a szagától is. Úgyhogy az nem opció.
2022. ápr. 10. 03:51
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

keress pozitív élményeket. ne a sörtől érezd jól magad. menj pszichológushoz, ha egyedül nem tudod magad kirángatni a mentális problémádból.

sportolj, foglald el magad és keress barátokat

2022. ápr. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokáig ezt csinálod, akkor majd lehetsz az. Az alkoholizmus nem attól függ, hogy iszol -e töményet vagy nem.

A WHO e defíníciónál a napi elfogyasztott alkoholmennyiséget nézi.

2022. ápr. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
az vagy, üdv a fedélzeten :D
2022. ápr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem az alkoholt kívánod, igyál menteset.
2022. ápr. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alkoholizmus belépőrésze, eleje. Itt még viszonylag könnyen leállhatsz. Az sör folyékony kenyér, tele van szénhidráttal, lehet sörhasad később, meg az alkohol amúgy sem kedvező a a testednek. Kollégiumokban vagy az egyetemen szokott lenni edzőterem, inkább járj le edzeni. Próbálj meg kicsit egészségesebben táplálkozni mellé hogy eredményt is láss az edzéstől.
2022. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát szerintem egészségesen táplálkozom,maximum zöldségből viszek be keveset, de kerülöm az ízfokozókat és szalamibol is olyat veszek amiben hús, szalonna és fűszerek bannak csak.


Sportolni is szoktam, hetente legalább 2x futok és 3x street workoutozok. Készülök jelenleg is félmaratonra + kékes csúcsfutásra.


Úgyhogy nem azért tettem fel a kérdést, hogy egészségesen élek e, de ahogy írtam az alkoholmentes ser nem ízlik.

2022. ápr. 10. 10:36
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 liter házi bor, vagy pedig 8 liter kőbányai a napi fogyasztásom.

Te még nem vagy alkesz. Addig még sok víz lefolyik a Dunán...

üdv - egy alkoholista ;)

2022. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jó, akkor egyszerűen válaszolok: Fejezd be a sörözést. Az alkohol rontja a fehérje beépülést az izmokba, amit felpakolsz izmot 1 hét alatt azt pár sörrel el is rontod.
2022. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 úgy tudom tágítja az ereket az alkohol és segít a vérállátásban. Úgyhogy kis mennyiségben pozitív hatása van. De nem ez volt a kérdés
2022. ápr. 10. 13:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!