Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előnyös lenne, ha barefoot...

Előnyös lenne, ha barefoot cipőm lenne az alábbi estben?

Figyelt kérdés

Eléggé túlsúlyos vagyok, mindig is az voltam. A hagyományos cipők talpát mindig lenyomom, és fáj tőlük a lábam, mert a rácson állok, ami nem kellemes rövid távon sem. Ezen ugyan segít egy kemény talpbetét, de így sem az igazi. Nem szeretem a vastag cipőtalpakat.


Nagyon nehezen találok magamnak cipőt. Eleve az is probléma, hogy nagy a lábam, női cipőt meg nem kapni ekkora méretben, de ehhez már hozzászoktam. A fő gond az, hogy kb. mindegyik cipőnek vastag a talpa, amit nem szeretek, illetve előrefelé lejtenek, ami számomra kifejezetten kényelmetlen, sőt, néhány példánytól teljesen elzsibbad az egyik lábujjam akár 1-2 napra is (ezt egy jó minőségű bőr munkáscipőnél tapasztaltam, meg egy papucsnál). Plusz a lábfejem is széles, így az egyébként megfelelő cipők jó része is összenyomja a lábamat.


Egyszer volt egy vékony és hajlékony talpú, vászon Puma tornacipőm, azt nagyon szerettem. Sokkal "biztosabbnak" éreztem magam benne, és nem fájdult meg benne olyan gyorsan a lábam, mint a többi cipőmben. Sajnos ez már kb. 8 éve volt, azóta nem nagyon gyártanak ilyet, ahogy láttam.


Bőr cipőt amúgy semmiképpen nem szeretnék, nem érzem magam jól benne. Van bőr cipőm, kettő is, de egyiket se szeretem.


Nemrég találkoztam először a "barefoot shoe" kifejezéssel. Kicsit keresgéltem, és rendkívül szimpatikus a koncepció, nagyon kényelmesnek tűnnek. Nagyon sok van közöttük, ami kicsit csúnyácska, de találtam olyanokat, amik szimpatikusak, és minden szempontból megfelelnének az elvárásaimnak, de eléggé drágák. Amit kinéztem, az 35.000 forint. Én maximum feleennyit szoktam költeni egy cipőre, de ha tényleg olyan kényelmes, mint amilyennek tűnik, akkor ennyit megér.


Amiben nem vagyok biztos, az az, hogy a túlsúlyom befolyásolja-e, hogy érdemes-e ilyen cipőt vennem? Számomra nagyon fontos, hogy "biztos" legyen a járásom, sajnos tavaly egyszer elestem, és két bordám azóta is fáj, ezért szeretném elkerülni a további baleseteket, amikben talán segíthetnek ezek a cipők.


Mivel neten rendelném, ezért ha nagyon nem jó, 14 napon belül vissza tudnám küldeni (nyilván amíg nem biztos, hogy jó, addig csak bent próbálgatnám), de azért előtte gondoltam rákérdezek, hogy egyáltalán érdemes-e kipróbálnom egy ilyet.



2022. ápr. 12. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudom már régi kerdés, de érdekelne, hogy vettél e barefoot cipőt? Mik a tapasztalataid?

Én is eléggé túlsúlyos vagyok ezért kicsit tartok a barefoot cipőktől. Most rendeltem egy Xero Z-treck szandált, még várom, hogy megérkezzen, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

2023. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!