Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régen szúratott helix piercing...

Régen szúratott helix piercing gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy kb. 4 éve szúratott helix piercingem a bal fülemben. Nem volt vele soha nagy gond, néha fájt, kicsit pirosabb volt, de szépen gyógyult.


Na igen, viszont mindig is volt egy kis gömb a fülem hátulsó részén. Elmentem vele oda, ahol szúrattam, és azt mondták ott, hogy írassak fel valamilyen kenőcsöt a dokival (elfelejtettem, hogy mit mondott, szóval nem lett kiváltva :( )


Igazság szerint nem zavart, néha jobban fájt, de csak azért mert azon az oldalamon szoktam jobban aludni, meg volt amikor belekaptam.


De most, nagyon csúnyán be van gyulladva, vérzik is, és érzem, hogy ég és fáj. Nem szeretném kiszedni, mivel ez az első piercingem, és nagyon szeretem.


Vettem a dm-ben aloe verás sprayt, azzal fújkálom, és van itthon tetran is, és ha kell tudok kamilla teás borogatást is csinálni.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ezeket használom, akkor elmúlik, vagy van esetleg más "csoda módszer", hogy ne legyen begyulladva?


Előre is köszönöm a válaszokat, eléggé meg vagyok ijedve.



2022. ápr. 13. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is több, mint 3 éves az egyik helixem, de eddig esze ágában sem volt begyógyulni, szerintem ebből az időből 2,5 évet biztos gyulladt volt. Én a helyedben hidrogén peroxiddal kezelném, nekem az a többi helixnél bevált.
2022. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló volt velem az első helix-emmel, mert felelőtlen voltam, nem olvastam utána, illetve ajándékba kaptam és lőtték, nem pedig szúrták.

Neked nem ez volt a baj véletlen?

Valószínűleg szétroppant a porc, vagy esetleg egy eret talált el.

Nem kell megijedni, meg tudod gyógyítani, sőt kiszedni se kellesz, hogy majd beforrjon :)

Az enyémet 1évig kellett kezelni.

Gyógyszertári alkohollal kezeltem és meg is gyógyult, viszont azóta a piercerem elmondta, hogy hidrogén peroxiddal kellett volna kezelni, gyorsabban begyógyult volna.

A kis gömb vadhús. Az is el fog múlni, amint a gyulladás lemegy.

Tudom nehéz lesz, de amíg nem gyógyul meg NE aludj rajta.

Kezeld minimum reggel, este, de ha van időd napközben még egyszer lekezelheted. Vigyázz rá nagyon. Meg fog gyógyulni, csak lehet sok idő lesz ezek után…:/

2022. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es!


A helixemet és a tragusomat is tűvel szúrták, csak a "puha" alsó részbe lőttel :D


Mivel már ketten is mondtátok a hidrogén peroxidot, azt hiszem akkor ma megyek és beszerzem.


Az lenne még a hülye kérdésem, hogy ugye semmilyen belső, testi problémát nem tud okozni az, hogy ennyire be van gyulladva?

Nagyon hipohonder vagyok, és rettegek az ilyenektől... :D

2022. ápr. 13. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Szuper akkor, nincs nagyobb baj.

Nem lesz semmi bajod, nyugi. :)

Kezeld szépen és pikk-pakk meggyógyul majd. :)

2022. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ha nekem még nem lett bajom ettől az átok piercingtől ezalatt a lassan 3 és fél év alatt neked sem lesz. :D
2022. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!