Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lesz valaki sebész,...

Girlll3 kérdése:

Miért lesz valaki sebész, például gerincsebész?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel. Jó, biztos mindenkinél más az ok, de ez olyan speciális terület, hogy el tudom képzelni, hogy személyes indíttatásból. Mondjuk a családjában volt valaki beteg.

#sebészet #idegsebészet #gerincsebészet
2022. ápr. 15. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Lehet ilyen is, de nem mindenki. Kihívás. De pl. fogorvosnak ki akar menni?
2022. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hanem általános orvosi szakra jár és az idők során vagy ebbe az irányba van lehetősége haladni, fejlődni vagy tetszik neki.


Persze valóban lehet olyan is hogy pl. családi eset motiválja de az ritka.


Amúgy nekem pont idegsebész volt a családban, gerinceket és agyakat operált.

2022. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Az unokahúgom idegsebész, öt egyszerüen kis(5-6 éves) kora óta az az agysebészet érdekelte, minden különösebb ok nélkül, csak ott látot olyasemit, amivel segíteni tud embereken.
2022. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a családi indíttatás a legritkább. Inkább érdeklődési terület vagy még inkább adódó lehetőség, egy szimpatikus tanár, egy jó témavezető, egy motiváló mentor stb.
2022. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
De ne felejtsük hogy számtalan olyan család van, ahol generációról generációra orvosként tanul tovább valaki mert viszi a családi mintát /hagyományt /affinitást.
2022. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!