Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nebilet 5 mg mennyire számít...

Nebilet 5 mg mennyire számít kemény gyógyszernek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 21:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy könnyed szívgyógyszer, béta-blokkolóként az erősebbek közé tartozik. Mi miatt szeded?
2022. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Magas vérnyomás miatt
2022. ápr. 16. 21:41
 3/40 anonim ***** válasza:
69%
A béta-blokkolók (amely gyógyszercsoport egyike ez a gyógyszer) gyenge vérnyomáscsökkentők, bár a nebivolol (a Nebilet hatóanyaga) a vérnyomáscsökkentés tekintetében hatékonyabb béta-blokkolók közé tartozik. Kardiális társbetegség hiányában egyébként a béta-blokkolók nem elsődlegesen választandók, csak kombináció tagjaként javasolhatók (és jellemzően ott sem második szerként).
2022. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Akkor engem rosszul kezelnek?? Úgy vettem ki, hogy azért adták, mert fiatal vagyok és egész életen át szednem kell. Semmilyen szívbetegségem nincs a vérnyomáson kívül.
2022. ápr. 16. 22:15
 5/40 anonim ***** válasza:
69%

Ha 20 év alatti vagy, akkor kivizsgálásod indokolt secunder hypertonia irányában, ha még nem történt.

Egyébként a hypertonia általában valóban élethossziglan kezelendő, de fiatal korban sem béta-blokkoló az elsőként választandó gyógyszer.

Ha ezt az egy gyógyszert kaptad (és nem más szerek mellett szeded) a hypertoniád kezelésére és nincs semmilyen társbetegséged akkor hypertoniád kezelése nem a hatályos nemzetközi irányelveknek megfelelően történik (hozzátéve, hogy ennek ellenére rendkívül gyakori ez a helytelen gyakorlat és béta-blokkolóból viszont a legjobbat szeded, amit szedhetsz).

Egyébként a háziorvosod indította ezt a terápiát?

2022. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, még hozzátenném, hogy önkényesen ne állítsd le véletlenül se a terápiát, hanem amennyiben a fentiek igazak (nincs társbetegséged és ezt az egy gyógyszert szeded), akkor kérd ki hypertonológus szakorvos másodvéleményét.
2022. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Kardiológus főorvos indította. Átvizsgáltak tetőtől talpig, azt mondta esszenciális. Mivel nagyfokú pszichikai terhelés váltja ki, ezt írta, mert ez képes megakadályozni a váratlan kiugrásokat. Abba a csoportba tartozik, ami élethosszig szedve sem okoz problémát. Mondjuk ez utóbbit nem igazán értettem.
2022. ápr. 17. 09:57
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként panaszmentes vagy és elérted a célértéket?

Ha van rá lehetőséged kérd ki hypertonológus szakorvos másodvéleményét, kifejezetten rákérdezve, hogy monoterápiaként nem lenne-e optimálisabb a konzenszuzosan elsőként választandónak elfogadott szerek valamelyikét alkalmazni. Ha panaszmentes vagy és elérted a célértéket és ő is azt mondja, hogy ez rendben van így, akkor ám legyen.

E tekintetben egyébként van egy kicsit furcsa szakmai vita, mivel sokan abszolutizálják az európai irányelvet, amely elfogadja elsőként választandó szerként a béta-blokkolókat, ezzel szemben más nemzetközi irányelvek (pld. angol, amerikai) nem. A béta-blokkolók hypertoniában való alkalmazásáról itt tudsz részletesebb olvasni, ha érdekel: [link] (az eleje és a végén az összefoglalás szerintem előismeretek nélkül is érthető kell legyen).

2022. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
53%
*konszenzusosan
2022. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Jó a cikk, köszönöm. Igazából sokkal de sokkal jobban érzem magam, lassan két hete, hogy szedem. A vérnyomásom 115/70 körüli, azelőtt 145-150/85 körül volt, de előfordult 160 is. A pulzusom kevésbé változott kb. 80-ról 68-70 lett. Sokkal kevesebbet szorongok, nem érint mélyen a mentális stressz. Nem érzem úgy, hogy szétreped a fejem, amikor tesin megparancsolják, hogy álljak fejen.

Szerencsére újra merem terhelni magam, önszántamból egyébként nagyon szeretek sportolni, de csak azt, ami jól esik.

Néha előfordul, hogy ha sokáig ülök valahol vagy fekszem és gyorsan felkelek, kissé elszédülök.

Mi lenne egyébként az először választandó cucc?

2022. ápr. 17. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!