Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan ápoljam a fogaim? Már...

Hogyan ápoljam a fogaim? Már 18 évesen mennek tönkre.

Figyelt kérdés

Nyolcadikban rohadt a fogam először kb, tehát 4 éve. Azóta TB-s orvosokhoz járok mert nincs másikra pénzem. betömik, begyullad vérzik és ki kell húzni.(Sokkal bonyolultabban is írhatnám, hetekig hónapokig tart a folyamat, de a lényeg ennyi). És minden évben elvesztettem kb 1 fogam. Szóval már hiányzik 4 fogam, és kb 4 van ami nem jó.

Miért van ez minden tömés vagy kezelés után? Mit tudok tenni ?


2022. ápr. 22. 21:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Fogak, szájápolás kategóriába akart menni.
2022. ápr. 22. 21:27
 2/6 anonim ***** válasza:
4%
Kiirtják a fogainkat, hogy fizetősben gyárthassanak milliókért implantot. Nem tudom, hogy tehetik meg. Meg van egyszerűen engedve!
2022. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ki kell vizsgáltatni. lehet vitaminhiányod van, cukrod nem oké teljesen, vagy más áll a fogromlás mögött. Kezdd egy laborral.. vér, vizelet, széklet.. aztán eredmény függvényében lehet tovább menni célirányosan.
2022. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs is magánra pénzed, egy konzultációra mégiscsak jelentkezz be magánba. Csak hogy ő mit mond. Legyen 20.000 forint. Annyit csak ki tudsz szorítani.
2022. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem igaz. Ahol én dolgozom ott minden orvosnak az a fontos, hogy minél tovább megtartsák a fogakat. Gyökérkezelik,csapot raknak bele stb...És a legtöbb fogorvos ugyanígy tesz,de nyilván vannak kivételek.

Szájápolás: Napi 2x moss fogat fluoridos fogkrémmel.Pl narancssárga elmex nagyon jó szuvasodásra hajlamos fogaknál,de egy olcsóbb esetleg colgate is megteszi. Evés és fogmosás között teljen el legalább 30 perc. Fogköztisztító kefét és fogselymet használj esténként hiszen a fogkefe sörte nem jut be a fogak közötti résekbe. Nyelved is tisztítsd azon is megtapad a lepedék legjobb az erre kitalált nyelvtisztitó,de a fogkefe is jó nem a hátulja,hanem a sörték. Alkoholmentes szájvíz. Ajánlom a Curaprox 5000 valahány sörtés fogkeféjét egyik legjobb fogkefe esetleg nézz videókat hogyan kell helyesen mosni a fogakat vehetsz plakkfestő tablettát is.

Mérsékeld az édes és savas dolgok evését/ivását,de ha mégis megkívánsz egy pohár Colat,akkor azt szívószálal igyad

2022. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem tizenéves koromban kalcium hiány miatt mentek sorban tönkre a fogaim, azóta viszont semmi bajom velük. Ez beszéld meg az orvosoddal.
2022. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!