Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Homlokomnak az 50%-át piros...

Homlokomnak az 50%-át piros foltok boritják, ha nem kenem be semmivel nagyon kiszárad és akkor kicsit fáj is. Van olyan krém ami segitene és recept nélkül kapható? Esetleg valami gyógynövényes krém ami nagyon zsiros?

Figyelt kérdés
Orvoshoz nem szeretnék menni, mert már voltam hasonló helyzetben és nagyon sok krémet adott rá, de egyik sem segitett aztán egy idő után elmúltak a foltok maguktól. Kb.1 hónapja kezdtek előjönni a foltok, de csak a homlokomon és már egy ideje nem is nőnek. Volt 1 hét amikor elmúltak, de pár napja megint előjöttek. Éjjelre mindig jól bekenem krémmel, reggel mikor felkelek már alig látszanak, de amint megmosom az arcom megint előjönnek. Napközben pedig make-up -ot használok, hogy ne lehegyen annyira látható. Légyszives segitsetek!:((
2008. dec. 18. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ez szerintem contact dermatitis lesz.Világos bőrű,világos hajú vagy,esetleg vöröses igaz?Az ilyen bőrtipusúakra jellemzőbb inkább ez a bőrgyulladás.A férjemnek is ez a baja,hideg időben jön ki.Ált időszakosan jön ki tavaszon és őszön.Ő is járt orvosnál,kapott rá többféle kenőcsöt.Ami bevált az az Elocom kenőcs.Nekünk felírja a háziorvos.De volt hogy már adtak recept nélkül a patikában is.Esetleg próbáld meg.
2008. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az arcodat, homlokodat, es mast se kenegessel csak ugy mindenfele kremekkel. Most igy hogyan lehet szerinted megallapitani, hogy mi a problemad. Az orvos annak idejen mit mondott, mitol vannak a foltok? Idegi alapon, eteltol...stb.

Menjel el most egy masik orvoshoz, mutasd meg a homlokodat neki, es legyen pontosan megallapitva, hogy mi a bajod. Mert ez valamitol elojon. Legalabb a nevet tudd, es akkor jobban utana tudsz jarni. De igy, hogy foltos a homlokom, segitsetek, szerinted...???

Akar egy kozmetikushoz is elmehetsz, es megkerdezheted tole is, hogy mit gondol. De borgyogyaszhoz mindenkepp menjel el, szeresd ennyire magadat!

2008. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, épp ellenkezőleg sötét barna a hajam és a bőröm is sötét. De mikor előzőleg voltam dokinál akkor nekem is elocom kenőcsöt irt ki és most is azzal kentem, de nem használt. Egyébként nem mondott semmit a doki, hogy mitől volt vagy hogy egyáltalán mi az! Csak irt ki kenőcsöt ennyi. Lehet doki lesz a vége, de ugyan ahhoz biztos nem megyek vissza! Csak az a probléma, hogy jönnek az ünnepek és már nem fogok tudni elmenni.
2008. dec. 18. 13:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, és köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!