Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi van a bal bordaív alatt?...

Mi van a bal bordaív alatt? Miért fáj nekem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem gyomor, esetleg hasnyálmirigy. Ha régóta fáj, az nem jó, húzás a dokihoz, ha egy-két napja, akkor lehet, hogy levegő szorult be.
2010. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Első... hasnyálmirigy jobb oldalon van, a levegő meg nem szorul be a gyomorba... Anyám.


Jobb bordaív alatt a gyomor van, meg ugye a tüdő egy része is. Nem tudjuk hogy fáj neked, mikor fáj, mindig fáj, mennyire fáj, van-e más panaszod stb. Menj el orvoshoz.

2010. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kérdés a bal bordaív volt :)

Lép van arra. Ha volt masszív gyógyszeres kezelésed mostanában az okozhat enyhe fájdalmat ott.

Esetleg egy gyomor-bélrendszeri fertőzés a vastagbél leszálló ágának felső hányadában, nekem egyszer ez okozott ilyen szúró tüneteket.

Érdemes elmenni orvoshoz, és ha úgy ítéli meg, elküld egy belgyógyászhoz majd.

2010. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
BAL-t akartam írni természetesen :) Második voltam.
2010. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy a gyomorba szorul a levegő... Hanem hogy beszorul (izmok közé, egyéb helyre, bélben marad, fingilingi, stb) A hasnyálmirigy inkább középtájt van, ami pedig átsugározhat, de nyilván nem az.
2010. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hasnyálmirigy középen van nagyjából, bal bordaív alatt, illetve inkább kicsit felett a lép van. Ritkán fáj, inkább súlyosabb esetekben.

Lehetséges, hogy a bordaközi izmok fájnak, levegő szorult oda.

Mindenesetre tisztázd le ezt egy hasi UH-val, ha nincs elváltozás, legalább megnyugszol.

Eü-s

2010. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lép, gyomor.Nekem lépruptura előtt fájt nagyon.
2010. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem kb. 4 éve fáj. Mindenhol voltam vele.ahány orvos annyi diagnózist kaptam...de semmi...azóta is fáj.Neked elmúlt?
2015. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb 2 éve faj, de a vizsgálatok semmit nem mutattak ki (ultrahang, vérvétel, belgyógyász )
2016. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem esetenkénti alkalommal fájt. Vastagbélre gyanakodtam.

Vastagbél tisztításként reggel 1 kiskanál mustármag, este 1 kiskanál lenmagliszt sok vízzel, majd 2 dcl kefír. Ha jól emlékszem a mustármag 6 hétig alkalmazható, utána szünet. A többi korlátlan ideig.

Orvosnál nem voltam, mert a fájdalom elmúlt.

2016. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!