Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már a gyereketeknek...

Volt már a gyereketeknek piros vizelete? A 4 hónapos babámnak 1,5 hónaposan kezdődött és kb 1-2 hetente van egy piros pelusa, néha naponta 2 is. Van ebben esetleg valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos a kisfiam, és többször előfordult, hogy piros a vizelete. Az elején el lett intézve annyival, hogy a kristály miatt van. Ahogy olvastam, az viszont narancssárga és nem piros és a születés környékén fordul elő. A vizsgálatok mind jók voltak. Voltunk kórházban és 2 privát gyermekorvosnál is, de nem kaptunk segítséget. Viszont sajnos nem hagy nyugodni, amint újra és újra meglátom a pelusban

2022. ápr. 27. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk sajnos orvosok, és ha maga az orvos sem mond semmit, akkor mi se fogunk többet. Gondolom kizárták a vese problémát. A piros szív vérre utal a vizeletbe, ami lehet akár fertőzés is.
2022. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szín*
2022. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktal ceklat adni a gyereknek? Barmit amiben ceklale van?
2022. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a cékla jutott az eszembe. A felnőtteknek is elszínezi a vizeletet.

Nálunk a baba a sárgarépalétől konkrétan besárgult.

2022. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat, még teljesen szoptatom, szóval anyatejen kívül még semmit sem kapott. Vizeletvizsgálatot csináltak a kórházban kiszűrni a fertőzést. Persze, nem vagytok orvosok, csak egyik utolsó reményemben gondoltam, hátha valakinek pont ilyen volt.
2022. ápr. 27. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Piros a vizelet, vagy inkább rózsaszín, vagy kólaszínű?

Nem akarlak ijesztgetni, de sok minden állhat a háttérben:

[link]

De lehet porfíria is:

[link]

2022. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Inkább világos pirosnak mondanám, persze eddig peluson láttam, ami biztos torzít a színen. Azért is mentünk be kórházba és két orvoshoz is, hogy a komoly gondokat kiszűrjük. A veséje és a vizelete szerencsére akkor tökéletes lett, de így az orvosok sem tudtak többet mondani.

Illetve az első gyerekorvos annyival lerázott, hogy majd kinövi, hát én viszont inkább utána akarok járni a biztonság kedvéért.

2022. ápr. 27. 20:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!