Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan szer ami endorfint...

Van olyan szer ami endorfint termel?

Figyelt kérdés

Marmint hogy van e olyan gyogyszer, vagy olyan etel ami endorfint termel? Ugx jutottam ide, hogy azon gondolkoztam, hogy miert inna valaki gyogyszerre (mondjuk xanaxra) hiszen hanysz, rosszul vagy stb. (erre is valaszolhattok igazabol) Es utanaolvasva talaltam, hogy vannak olyan esetek amikor eufórikus erzest okoz, amilyen akár az endorfin hormon is okozhat.

A válaszokat előre is köszönöm



2022. ápr. 27. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Csoki evésekor termeljük. [link]
2022. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem nem használ a csoki... 🤷‍♀️
2022. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyógyszer nem tud termelni semmit. Szervek, szövetek tudnak termelni endorfint.
2022. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Ha véletlenül bevágod a könyököd valahová, vagy más fájdalom ér, endorfint termel a szervezeted a trauma okozta fájdalom csökkentése érdekében...

Ez automatikus folyamat, nem kell forszírozni...

2022. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az endorfin egy hormon, amit a szervezeted termel. Azt más cucc nem fogja termelni. Esetleg lehetnek bizonyos anyagokban olyan molekulák amik az endorfint érzékelő receptoraidra hathatnak az agyadban.
2022. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!