Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » II es cukorbeteg vagyok,inzuli...

II es cukorbeteg vagyok,inzulinnel böködöm mega,de semmi eredmény.A doktornő szerint ,50egységig adhatom az inzulit.15 egységgel kezdtem,mostmár 35 nél tartok. Az evéssel nagyon vigyázok. mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hogyan étkezel?
2022. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
vigyázok a széhidráddal,minél kevesebb legyen
2022. ápr. 30. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi idős vagy? Mennyi a testsúlyod? Sportolsz valamit?

Az ideális(hoz közeli) testsúly és a rendszeres sport sokat segít a cukorbetegség fékentartásában. Természetesen a pontosan betartott táplálkozási szabályok mellett!

2022. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
72 éves,95 kiló,elég sokat mozgok,kertesháznál van elé mozgás.
2022. ápr. 30. 09:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos azt mondta mehet 50 egység akkor ne félj használni annyit. Gondolom nem hasraütés szerűen mondta ezt a számot, próbáld ki és ha nincs változás akkor felkeresed az orvosod aki majd segít ki találni, hogy hol a hiba.
2022. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

“ vigyázok a széhidráddal,minél kevesebb legyen”

Ez nem így működik, pontosan tudnod kell, hogy mennyit eszel.


“ 72 éves,95 kiló,elég sokat mozgok,kertesháznál van elé mozgás.” dehogy van, tessék szépen elmenni heti 2x úszni, a többi napokon meg elvinni a kutyát/unokát/barátnőt/szomszédot egy-egy órára sétálni

2022. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egy hétig 30 at böktem, de semmi javulás.10-15 kötött volt az eredmény, mátol emeltem 35 re.
2022. ápr. 30. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Írd már le kérlek, hogy pontosan mit és mennyit eszel!
2022. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem tudom, hogy a 95 kilóhoz milyen magasság párosul, de tbb, mint valószínű, hogy ez is okozója a problémának. A cukorbetegség ugyanis két okból jelent problémát: egyrészt a szervezet nem termel elég inzulint, másrészt a sejtek inzulinreceptorai a hosszú ideig tartó energiatöbblet miatt immunissá váltak az inzulinra. (Ilyenkor pedig önmagában az inzulinbevitel nem elég.) Szóval két fronton kell támadni: egyrészt kell az inzulin-utánpótlás, másrészt pedig meg kell tanítani a sejteket újra, hogy engedjenek az inzulinnak. Ezt pedig úgy lehet elérni, hogy a szervezet energiaegyensúlyát negatív irányba tolod: több energiát használsz fel, mint amennyit beviszel. Így a sejtek nem fognak tudni finnyáskodni, muszáj lesz nekik magukhoz engedni az inzulint, ha nem akarnak éhezni. Ezt leginkább testmozgással lehet elérni, de az étkezéssel is sokat tehetünk érte: a fahéj, avokádó, és gyömbér komolyan tud segíteni az egyensúly helyreállításában.

A változás pedig nem pár nap alatt fog bekövetkezni. Több hét, sőt, akár több hónap is eltelhet, mire látszódik az eredmény.

A 10-15 egyébként nem olyan brutálisan rossz. 10 alá kéne mennie persze, de azért mégsem 20-30. Az étkezésre tényleg nagyon oda kell figyelni, és nem csak a szénhidrátok veszélyesek, hanem a zsírok is!

2022. ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bízz az orvosokban és igazodj a tanácsaikhoz!
2022. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!