Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kamaszkori véres orrváladék?

Kamaszkori véres orrváladék?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves kamasz fiam. Gyakran ha megtörli az orrát (nem kifújja, megtörli!) halvány vérpöttyök kerülnek a zsepkendőre, illetve véres orrváladék. Legtöbbször csak a napi első orrtörlésénel jelentkezik ez, ha a nap folyamán többször is csinálja, akkor minden normális állítása szerint. Kardiológiai vizsgálaton voltunk már, semmit se találtak, így a szív- és érrendszeri problémák kizárva. Olvastam, hogy kamaszkorban gyakori az orrvérzés, nem tudom, ez mennyire igaz. Milyen orvoshoz lehet ezzel a problémával fordulni? Vagy ez valóban normális?

Azt még fontos tudni, hogy rengeteget stresszel és szorong.



2022. ápr. 30. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet enyhe homloküreg-gyulladás is.

Elöször a háziorvost keresném meg ezzel.

2022. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orr-fül gégészetre nem kell beutaló (de lehet gyereknek kell azt nem tudom), mindenesetre háziorvos ahogy első írta.
2022. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Háziorvosunk nem foglalkozik vele, pedig többször is kerestem a problémával. Egyébként január óta tart neki, nem tudom, ez mennyire befolyásolja a homloküreg-gyulladás kockázatát.
2022. ápr. 30. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Orr-fül-gégészetre vidd el, beutaló nem kell csak időpont.
2022. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Nem értem, miért vitted kardiológiára, semmi nem indokolja, ez semmi esetre sem lehet szívprobléma.

2. Vidd el orr-fül-gégészetre, valószínüleg az a gond. (Vagy esetleg túl száraz a levegö a szobájában, vagy/és túl meleg van éjjel, ezért kiszáradnak a nyálkahártyák, ez is okozhat ilyen tüneteket)

3. A stresszt meg szorongást meg meg kellene szüntetni, mert az az, ami tartósan árthat neki. (NEM gyógyszer, nem nyugtató, hanem egészséges életmód, illetve több privátszféra)

2022. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!