Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi baja a szívemnek? Mit...

Mi baja a szívemnek? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy mindig is magas a nyugalmi pulzusom (75/95) közötti. De vannak napok például a mai is amikor 110 fekve a pulzusom. Nem okoz kellemetlen tüneteket de nem bírom lejjebb vinni.

Körülbelül 2 hónapja volt kardiológiai kivizsgálásom (ekg és ultrahang) ami elvileg nem mutatott ki semmit. Volt egy labor vizsgálatom is, azzal is minden rendben.

Stresszre és szorongásra is szokták fogni de én mivel van is diagnosztizált pszichologiai betegségem, szedek szorongás oldót és nyugtatót is nem is keveset. Mégis ilyen magas a pulzusom.

Mit kezdhetnék vele? Érdemes még valamilyen vizsgálatra mennem?


18/L


2022. ápr. 30. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Tipikus idegeskedesi tunet.


Esetleg antidepresszanst kene melle szedni, mert a szorongas oldo/nyugtato egy ido utan nem mukodik.

2022. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én esetemben a kardiológus Cordarone-t írt fel 1,5 éve vényre. Azóta rendben vagyok, sőt kicsit kevesebb is, mint 70-72 percenként. Ezen kívül ajánlott napi 2,5-3 liter folyadékot fogyasztani éa magnéziumot szedni, amit ő szabott meg, mert nem mindegyik jó. Attól függ, hogy hány milligramm Mg-t tartalmaz egy pirula és a betegnek mennyire van szüksége. Az sem mindegy, hogy hányszor veszed be naponta. Tehát orvos tudta nélkül ne szedj be magnéziumot!
2022. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!