Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy változhatott ez így...

Hogy változhatott ez így rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

Múlt héten még 60- 70 között mozgott a nyugalmi pulzusom , 3-4 napja jóval 60- alatt , és tegnap késő este és ma ébredés után a pulseoxi belemegy a 49 - be , ilyen velem utoljára kb 1 éve volt , de azt hittem az csak átmeneti volt , azóta leszoktam a cigiről , viszont rlég sokat idegeskedem , igaz pont az utóbbi 1 hétben valamennyire sikerűl kikapcsolni filmekkel , hosszab telefonbeszélgetésekkel , sajnos semmit nem sportolok ,

Tudom ez így butaság de attól félek hogy mi van ha még jobban sikerűl ellazulnom estére , vagy túl jól alszom , és túlságosan lemegy a pulzusom mondjuk 40-alá és komoly baj lesz , régebben volt már hogy éjjel elalvás elött lement ilyen 47-46- ra az elég ijesztő volt , de ez tavaly nyáron volt , azt hittem ez elmúlt. Minden hozzászólás jól jönne , voltam 2 hónapja ekg szív uh és volt egy 24es ekg - amin a legalacsonyabb pont 49 volt , de nagyon idegesített a készülék, aludni sem tudtam benne.



#pulzus #Este és ébredés után
2022. máj. 1. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugye nem a pulzusos kérdező vagy? Mert miatta már semmilyen pulzussal, sőt, szívvel kapcsolatos kérdést sem vesznek már komolyan a gyakorin.


Normális tudtommal a váltakozása és a 60 alatti pulzus is normális. Kardiológus nekem azt mondta, hogy a szív vérellátása 50-es pulzusnál a legjobb, illetve, hogy a 70 alatti pulzus a jó, feletti már nem jó. (Ezzel NEM mondott olyat, hogy a 70 feletti kóros lenne, DE azt igen, hogy a szívnek a 70 alatti az optimálisabb.)



Nekünk genetikailag van mákunk.

Nekem pl genetikailag magas a koleszterinem, pedig zöldségen élek, de legalább alacsony a pulzusom, pedig a szívbillentyű-elégtelenség és az állóképességem nem indokolja.


Amúgy sportolj! A szervezetünk mozgásra való, ha nem mozgunk, eleve nem használjuk rendeltetésszerűen!! Az idegességen is javít, nem oldja meg, de enyhíti. Én mára túl vagyok a futáson, reggel, mert estére masszív esőt mond.


Ha a pulzusos kérdező vagy, akkor nyugodj végre le, egészséges a szíved, használd egészséggel és örülj az alacsony pulzusodnak és sportolj!!!

2022. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 napja elkezdtem gyors tempóju gyaloglást , hátha kicsit optimalizálja , és jobb lesz a közérzetem
2022. máj. 4. 12:44
 3/12 A kérdező kommentje:
Szívbillenytyű elégtelenséged van ? Azzal magasabbnak kellene lennie a pulzusnak ? Hány fokú , melyik billentyű az érintett ?
2022. máj. 4. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
I, mitralis és a jobb kamra és pitvar közötti is. De magasabbnak kellene lennie a pulzusnak, az a vicc. Ugyanis a kipumpált vér egy része visszafelé folyik.
2022. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem , persze mert ez elvileg gyorsabb munkára készteti a szívet , de neked milyen értékeid vannak ?
2022. máj. 4. 13:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon változó és tudtommal ez is egy tünete önmagában.


60-70 közötti napközben, de sokszor megy 60 alá vagy 1-2 órára, vagy fél napra. Nagyon ritkán 50 alá, de rövid időre.


Reggel, ébredés után, fekve kb 47-52 közötti.

2022. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akár nekem is lehetne ilyen tünetek mellett , pedig a mitrális jelzett , és a tricuspidális is, állítólag ez minden 3. Emberre igaz.
2022. máj. 4. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Az I. fokú már jóval határozottabb probléma, mint a jelzett. :)
2022. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen , olvastam , bár számomra megnyugtató lenne ha tudnám ilyen ok áll mögötte , engem az zavar hogy nincs rá érdemi magyarázat , csak ilyen pl alkati adottság stb
2022. máj. 4. 13:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit sem tudnak az egészről, én úgy érzem.

Áltatnak, hogy nem romlik, miközben romlani szokott. Így kerülnek az emberek műtétre is...

Nem mondják el, hogy fertőzésveszélyes és emiatt mire figyelj.

Nem mondják el, hogy óvakodj a magas pulzusos sportoktól vagy a súlyemeléstől, ilyen jellegűektől, mert árt a beteg billentyűnek.

Sorstárs kevés akad.

Elmeséled a tipikus gyenge szíves tüneteidet az orvosnak, aki legyint rá.



Elegem van ebből igazából.



És ez nem is egy autoimmun betegség, ami tényleg rejtély lenne.

2022. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!