Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 20-25 nap ivás után 5-öt...

Ha 20-25 nap ivás után 5-öt egymás után józan maradok, akkor mennyi idő kell hogy fizikailag függő leszek?

Figyelt kérdés
Az nem kérdés hogy alkoholista vagyok, de ebben az 5 napban amikor tiszta vagyok lényegében semmit nem tudok csinálni. egyszerűen nincs erőm. Viszont nem érzek erős remegést, stb, fizikai elvonást. Inkább csak hő hullámaim vannak az első 2 napon. Sör nélkül viszont nincs erőm. Amikor iszok 6-8 liter sört iszok egy nap. Ez így megy már kb 1 éve. Egy hónapon tehát 5 napos full tiszta szüneteket tartok. Így mennyi idő után alakul ki erősebb testi függőség?

2022. máj. 3. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha sör nélkül semmit nem tudsz csinálni, nincs erőd, akkor már kialakult a fizikai függőség.
2022. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ez nekem nem tűnik vészesnek. Ismerek kemény alkoholistákat. Hallottam milyen a súlyos elvonás. Ezért is tartok szüneteket hogy lassítsam ezt a folyamatot. Volt olyan ismerősöm akit baleset ért, és a kórházban nem tudott inni, majd meghalt az alkohol elvonástól. Azt érzem én még fizikailag annyira keményen nem vagyok függő.
2022. máj. 3. 20:22
 3/8 Phoney ***** válasza:
100%

Fizikai függőség akkor alakul ki, ha kb. folyamatosan távol tartod a véralkoholszinted a 0-tól. Ide egyrészt nem jut el az ember 20-25 napon belül, és sörrel azért sem egyszerű mutatvány, mert azzal nem igazán tankolsz fel este annyira, hogy másnap az első sörnél még mindig félrészeg legyél. Ha ezekben a száraz 5 napokban nem tapasztalsz remegést vagy egyéb olyat, ami az idegrendszer túlpörgésére utal, akkor ugyanezzel a ritmussal valszeg sose lesz komolyabb fizikai függőséged.


De amúgy nem is ezen kéne izgulnod, mert a legtöbb alkoholistának anélkül megy tönkre a személyisége, az élete és az egészsége (általában ebben a sorrendben), hogy valaha is fizikai függővé válna, mert a pszichés függőség sokkal alattomosabb. A fizikai függőséget 1-2 hét alatt kikezelik kórházban, de egy jól fejlett pszichés alkoholfüggőségbe a legjobb szakembereknek is beletörhet a bicskája. Hogy sör nélkül semmihez nincs erőd, az egyrészt pszichés tünet lesz, meg esetleg a vércukor-háztartásodnak szokatlan, ha kiesik az alkohol adta energiautánpótlás.

2022. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a 6-8 LITER sör rengeteg. Nem tudnád ezt is csökkenteni? S mi lenne,ha az 5 napot is emelnéd? Mennyire nehéz azt az 5 napot kibírnod? Szerintem már rég függő vagy fizikailag és lelkileg is. Azt olvastam, hogy nem a mennyiség a lényeg az alkoholprobléma megállapításához, hanem a rendszeresség. Tehát ha ugyanezt csak napi egy sörrel csinálnád, akkor is alkoholproblémád lenne. Hát még így. Sok sikert kívánok a csökkentéshez, leszokáshoz, vagyis a normális mederbe való tereléshez!
2022. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csökkenteni lehetetlen, mert ha túlságosan kitisztulok ideges leszek, és koncentrálni sem tudok. A 6-8 csak az átlag. Kb 6 a minimum amivel működni tudok, 8 a normál, de néha megiszok 10-vagy max 12 litert is. Szóval csökkenteni nem tudom.

Sajnos az 5 napot se tudom növelni, mert abban az 5 napban semmit nem tudok csinálni. A munkám olyan hogy az nem baj ha csak 5 nap pihit tartok, de után sajnos dolgoznom kell, és ugye sör nélkül nem tudok dolgozni.

Minden esetre lényegében nincs mit tennem, csak így tudom folytatni, szóval majd kiderül mi lesz. Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 9. 07:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg orvosi segítséget kérni. Ez kemény függőség már, még ha Te nem is tartod vészesnek.
2022. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
Nem is az a rémisztő, hogy ez kemény függőség, hanem hogy hosszú távon nem is fenntartható. Eltelik majd valahány év, aztán amikor már az alkohol sem fog "működni", akkor nem lesz hová lépned. Akkor kénytelen leszel valahogyan leszokni (hacsak el nem tart valaki, vagy nem állsz közel a nyugdíjhoz), de addig csak nehezebb lesz, szóval előre érdemes gondolkodni és cselekedni. Ha valaki alkohol nélkül életképtelen, annak megvan a pszichés oka, kezelni kell.
2022. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Téged olvastalak ma egy másik kérdés alatt is Phoney ott is nagy igazságot írtál, hogy az oké hogy az alkohol megtanít (vagy a hatása alatt lehet) jó fejnek lenni, de arra nem, hogy nélküle is az legyen az illető. 4-es voltam.
2022. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!