Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sikerült már valakinek az...

Sikerült már valakinek az alkoholista apját leszoktatni a piáról? Mi a titok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Egyik nap ki kellett hozzá hívni a háziorvost, annyira szarul volt. Megvizsgálta, és közölte vele hogy ha nem hagyja abba a piálást, akkor meg vannak számlálva a percei. Ettől annyira megrémült, hogy azóta egy kortyot sem ivott, ennek már vagy 20 éve.
2022. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
iylen velünk is volt, de ivott ugyanúgy.
2022. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem te fogod leszoktatni. Az alkohol keménydrog szakszerű segítség nélkül nem fog tudni leszokni. Először arra kéne rávezetni, hogy belássa, hogy már nincs kontrollja a dolog felett és ezen akarjon változtatni. Ehhez kell egy olyan környezet aki ítélkezés és megvetés helyett támogatja. Ha ez megvan akkor keresni kell egy erre szakosodott intézményt vagy durvább esetekben klinikát.
2022. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
utána, ez nem épp segítség.
2022. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod leszoktatni.Csak orvosi segítséggel fog menni de csak akkor ha ő is akarja.

Régen el lehetett vitetni indokolt esetben az elvonóra de màr nem így van.

2022. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Magadtól nem nagyon tudsz csinálni semmit, hogy ha ő maga nem együttműködő, nem akarja.

Hogyha már megvan az akarat és az elhatározás akkor is csak szakember segítségével érdemes, természetesen fontos a családtagok támogatása is.

Vannak különböző programok erre, ahol kórházi környezetben segítenek, ami szükséges ilyen esetben a delirium miatt. Alkoholistáknál a megvonási tünetek súlyosak tudnak lenni.

Nekem édesapám volt alkoholista, kicsivel a születésem előtt leállt az alkohollal, később pár évre rá visszaesett. Többször megpróbálta, de mára már sok éve teljesen tiszta. A kórházban ajánlották neki az AA-t ahol felépülőben lévő, "gyógyult" alkoholisták járnak, rendszeresen csinálnak gyűléseket, ki tudnak beszélni magukból mindent úgy hogy tudják hogy amit a gyűlésen elmondanak az ott is marad. Gyakran rendeznek közös főzéseket, programokat, kirándulásokat, vannak nagyobb regionális találkozók is. Apum főleg az AA miatt tudott leszokni.

Egyébként a szenvedélybetegségekből felépülni vágyóknak vannak külön csoportjai, túlevők, szerencsejátékfüggők, társfüggők, kábítószerfüggők, stb. Vagy, esetleg amit ajánlani tudok az az ACA, kifejezetten a szenvedélybetegek hozzátartozóinak fenntartott csoport.

De, mondjuk az itt is igaz hogy ez mind csak akkor működik ha valaki tényleg elhatározza magát, és szánt szándékból akar leszokni.

2022. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugy lehet valakitol elvenni valamit, italt,drogot, nyugtatokat, ha adsz helyette neki valami jobbat: szerelmet, olelest: egy masik nőet, nem a lányáét. Vagy szeretetet, munkat, hobbit...
2022. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok: hogy all a munkaval? Van hobbija? Szereti a parja?
2022. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akibe en most szerelmes vagyok, o 2014 februarban ivott utoljara. Utana munkamanias lett kisse. De nem baj...

Azt nem tudom,hogyan szokott le, csak messzriol vagyok belé szerelmes.

2022. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7-8-9 vagyok. Sokat olvasok a temaban mert en is szenv3delybeteg vagyok, meg korulottem mindenki. Anonim tulevo csoportba jartam regen. Meg tisztasamanias csoportba. Meg beteges feltekenyek parja csoportba is.
2022. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!