Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülzsírdugó megoldás?

Fülzsírdugó megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval kb 3 napja bedugult a fülem, tegnap voltunk a fülészeten, azt mondták hogy csepegtetni kell parafinnolajjal és nem mossák ki, csak akkor ha jövő hétig nem javul.

De nagyon kellemetlen hogy az egyik fülemre nem hallok, ezért ma is felhívtuk a doktort, de azt mondta hogy ők nem mossák ki, azért adták az olajat hogy az majd megpuhítja és talán ki is hozza a fülzsírt. Nincs valami ötletetek hogy mit tudnék csinálni? Nagyon fontos lenne hogy még ezen a hétvégén jobb legyen a fülem.



2022. máj. 3. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:

*Ezen a héten

Bocsánat elírtam

2022. máj. 3. 20:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Orr-fül-gégész.

Ne barkácsolj!

2022. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyméretű fecskendővel magamnak szoktam mosni, vagy az állítható zuhanyrózsát középső sugárra teszem, beállítom, hogy ne legyen túl nagy a nyomás és azzal.
2022. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az üzenetre itt válaszolok, ha nem haragszol!

A dobhártya azért nem olyan könnyen szakad át és a növekvő nyomás erősödő fájdalmat okoz.

A fecskendőt nem szabad beledugni a fülbe teljesen, csak annyira, hogy a befecskendezett víz könnyen ki tudjon folyni mellette. Így nem alakul ki nyomás, a vízáramlás kihozza a dugót vagy más koszt, a vízsugár erejét pedig te szabályozod.

A dobhártyád jelzi majd, ha túl erősen nyomod, de egy 100 ml űrtartalmú fecskendő esetén (ilyet használok) ez nem szokott előfordulni. Nem árt egy bedugott mosdókagyló fölött csinálni a műveletet, hogy lásd a cuccot amikor kijön :)

Gyakorlatilag az orvos is egy fecskendőt használ, csak jóval nagyobbat.

A zuhany esetén már könnyebben lehet túl nagy nyomást létrehozni, mert némelyiknek nagyon erős a középső vízsugara. Itt jobban oda kell figyelni a beállításra és távolabbról kezdeni a mosást.

Én gyakorlatilag minden hajmosáskor kicsapatom vele a fülem és azóta nincs gondom :)

2022. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"azért adták az olajat hogy az majd megpuhítja és talán ki is hozza a fülzsírt"

És alkalmazod előírás szerint a paraffin olajat?

2022. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!