Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nappal-éjszaka műszak váltakoz...

Nappal-éjszaka műszak váltakozására van valami megoldás, hogy egészséges maradjak?

Figyelt kérdés

Mindig nagy alvó voltam és inkább éjjeli bagoly. Jelenleg ugy dolgozok, hogy egy nap reggel 6-18ig, egy nap 18-6ig és kettő szabad. Ez tök jó lenne, mert sok a szabadidőm, az éjszakás műszakot szinte élvezem, fáradt se vagyok, viszont utána képes vagyok estig aludni, vagyis elment a szabadnapom, ha felkelek dél körül vagy kora délután, akkor egész nap rosszul érzem magam, fáj a fejem, szédülök, rossz a kozerzetem, hányingerem van. Viszont ha estig alszok akkor éjjel már nem tudok, így másnap is atalszom a napot,miutan szintén nem tudok éjjel aludni, így rendszerint úgy megyek dolgozni, hogy már estétől ébren vagyok, és egy 24 + órás ébrenlet után alszok másnap addig amikor már indulni kell dolgozni délután. Az utóbbi időben egyre többet alszok, szinte csak éjszaka nem érzem magam fáradtnak, így programokat se tudok szervezni a szabadnapokra, se elinteznivalokat, maximum bulizni járok ha hétvégére esik szabadnap, mert este ugye fitt vagyok. Egyre többször álmodok hülyeségeket. Amikor állandó nappalra jártam dolgozni, akkor viszont heti 5 napot kinlodtam végig, mert nem bírtam a koránkelest. De talán kicsit jobb volt, mert aludtam 7-8 órákat, délelőtt fáradt voltam, délutánra magamhoz tértem, aludtam éjszaka és hétvégén is már 11-12 körül felkeltem.

Milyen munka lenne nekem az ideális vagy min kéne változtatnom? Állando éjszakára nincs lehetőségem, meg akkor még ennyi napfényt se látnék, mint így... Az se lenne normális. Ha elmennék egyetemre tudnék szabadabban dolgozni, de nem tudom, hogy tudnám elvegezni munka mellett, tudom, hogy sokan csináljak és le a kalappal előttük. De egyébként a jövőm szempontjabol nagyon megérné, dolgozni viszont kéne mellette és akkor főleg nem válthatnek valami lazábbra, mert jobban lenne szükségem a pénzre. Lehet az a bajom, hogy túl sokat alszok? Lehet, hogy mentális oka van annak, hogy nem bírok felkelni? Erre is gondoltam már. 23/L


2022. máj. 1. 00:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!