Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az orrommal? Mit...

Mi lehet az orrommal? Mit tudok tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Szóval a történet annyi, hogy hónapok óta nagyon könnyen elkezd vérezni a jobb orrlyukam, de olyannyira, hogy képes 10 percig folyni a vér, és utána meg is szédülök. De jelenleg nem ez a legfontosabb, hanem, hogy ma reggel miután felkeltem, éreztem, hogy tele van az orrom, nem szeretem mostanában kifújni, mivel attól is elkezd vérezni, viszont most megtettem, várhatóan, elkezdett vérezni, szintén a jobb orrlyukam. Jelenlegi problémám a következő: a bal orrlyukamon amikor be- és kiáramlik a levegő, halk, sípoló hang hallható, amit akárhogy törlöm belülről, nem akar megszűnni. Emellett a jobb orrlyukamat még mindig úgy érzem, mintha tele lenne, pedig kifújtam. Mi lehet ezeknek az oka, és hogy lehet megszabadulni tőlük? Megéri elmenni fül-orr-gégészetre, vagy van erre valami gyors mód?

A válaszokat előre is köszönöm!

18/F



2022. máj. 7. 12:21
 1/2 anonim válasza:

Szerintem mindenképp menj el,dokihoz,de addig ajánlom figyelmedbe a nasala orrkenocsot. 😊 nem draga egyáltalán, veny nélkül kapható és nagyon hatásos.

Sebgyogyito hatása is van,pillanatok alatt elmúlik az orrdugulás.de csak óvatosan kend és nem kell belőle sok

2022. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Isten hozott a klubban.. Nekem allergiás idült rhinnitisznek tűnik. Poratka allergia. Általában ezt sütik rá allergiateszt nélkül is. Nekem is vérezni szokott durván ha megpróbálok tenni ellene orrspraytől. Tudod a légzésnek van vmilyen nazális szakasza. Hol az egyik hol a másik orrkagyló kicsit beduzzad. Ezt normális orral az ember nemigen érzi viszont allergia esetében mindkét orrkagylót beljebb nyomhatja pl a váladék, száraz orrdugulásnak is mondják, mert nem folyik. Ilyenkor az egyik orrkagyló felől teljes dugulást érezhetsz, főként fekvő, ülő helyzetben. A másikon azért kapsz valamennyire levegőt. Mindenesetre ok nélkül nem vérzik, csak ha nagyon erősen fújod vagy érlohasztókkal kezeled. Mindenképp fül-orr-gégész! Át kell néznie. Az orrban is sokminden lehet. Ciszta, orrpolip stb.
2022. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!