Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A székletemben ételdarabkákat...

A székletemben ételdarabkákat vélek felfedezni. Zöldborsó, paprika, paradicsom, szezámmag, kukorica. Az utóbbi mindig jelen volt, de a többit nem láttam. Ezen kívül elég sokszor sárga a székletem. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Voltam gyomor és vastagbéltükrözésen. Gastritis-t és epés refluxot diagnosztizáltak, valamint vettek mintát cöliékiára is. Ezek okozhatják a fentebb említetteket?

2022. máj. 8. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Amiket leírtál, azokat senki sem tudja megemészteni.

Teljesen természetes.

2022. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol tudom, ezeket a dolgokat (illetve a hejukat) keptelenek vagyunk megemeszteni, ezert "feldolgozatlanul" megy at rajtunk.

A sarga szin epet jelez gondolom, amivel diagnosztizaltak is.

2022. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Egyedül a zöldborso jelenléte meglepö. Nem rágod meg rendesen az ételt, csak lenyeled. (Kár beléd!)
2022. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Talán rágni is kéne nem?

Én pont ezért szoktam nagyon alaposan meg rágni mindent.

Sokszor nagyon lassan eszek emiatt.

2022. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

A kukorica héja egy az egyben átmegy mindenkin :))

Meg az összes mag (pl paprika, paradicsom, meggy, stb)

Zöldborsó az gyanús nekem, te nem rágod meg a kaját?

2022. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Néhány éve volt egy balul sikerült fogászati beavatkozásom, ami miatt rászoktam arra, hogy csak az egyik oldalon rágok, így valóban elképzelhető, hogy nem rágom meg rendesen az ételt, de a maradványok a kukorica kivételével csak néhány hete jelentek meg a székletemben.
2022. máj. 8. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor eddig nem vetted észre/nem figyeltél rá. Ezek a cellulóz tartalmuk miatt nem emészthetőek. Ott voltak ezek eddig is.
2022. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!