Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mostani laboromban magasabb...

A mostani laboromban magasabb a vércukorszint, mint bármikor eddig (5 feletti most). Tovább is küldött az orvos. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Több dolog miatt is diétázom (eddig siker nélkül), ezért a vérvétel előtti két napban nagyon odafigyeltem, mit eszem, hogy el ne rontsam több hónap diétázását. Előtte két nappal 14 km-t futottam, egy nappal végiggyalogoltam a napot, nem ettem sokat, nassoltam, de szigorúan diabetikus volt és lassan felszívódó szénhidrátok. Így is kilőtt a cukrom.


Megyek vércukor terheléses vizsgálatra és inzulint is néznek.


Mire számítsak?


Refluxos vagyok, így hogy fogom kibírni a löttyöt, amit adnak?


Ha növekedni kezd a vércukor, akkor az rossz jel, ugye? Akkor is ha MÉG 6 alatti? Gondolom, ezért küldött tovább....


Rengeteget sportolok, vékony vagyok, teát iszom, de azt cukor nélkül, kerülöm a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, keveset nassolok, de ennek fele is "műcukros". Valószínűleg ez a kezdődő IR a korábbi életvitelem hozadéka...


Amúgy mostmár híznom kellene. Hogyan az IR diéta mellett, ha ráadásul húst se ehetek minden nap?


2022. máj. 11. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Számíts a legrosszabbra, bízz a legjobban.
2022. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
5 feletti most, de emennyi? Nálunk pl. 5,9 a határ. Nem igazán értem, hogy egy 5-6 közötti eredmény miért indokolna terheléses cukorvizsgálatot. Kivéve persze, ha más összefüggésben valamiért felmerült ennek a kérdése, pl. hasnyálmirigy probléma.
2022. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
4.4-4.8 körüliről emelkedett hirtelen, a fenti körülmények között. Gondolom ezt szúrta ki az orvos is.
2022. máj. 11. 21:07
 4/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, de ott a laborban mennyi a határ, 6? Az, hogy az éhomi mennyi (ha az volt), azt nagyon sok minden befolyásolhatja, de ha a határértéket nem haladja meg, akkor semmi indok nincs erre. Nem igazán hallottam még ilyet, hogy emiatt terhelésesre küldenek, tökre felesleges még ez és ráadásul megterheli a szervezeted is. Mennyi idő alatt volt emelkedés, vagy mennyi a laborok között eltelt idő?
2022. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Közel 1 év.

De előtte 15 évig nem volt 5 felett (nem minden évben készült a 15 év alatt.)

2022. máj. 11. 21:19
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor semmi nem utal ebből a laborból semmilyen cukorbetegségre, teljesen normális. Majd, ha 7 lesz éhomi mérésnél, akkor kell aggódni.
2022. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jó, de hallani, hogy az inzulinrezisztenciát nagyon nehéz kiszúrni és az éhgyomri vércukormérés nem feltétlen leplezi le..
2022. máj. 11. 21:25
 8/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez igaz, de más mérés nálad nem volt, tehát nincsen semmilyen viszonyítási alap. Ráadásul leírásod szerint semmi más nem utal erre, pl. szédülés, rosszullétek, szemproblémák, esetleg érproblémák. Nekem az az érzésem, hogy ezt nem az orvos indikálta. De a te dolgod, nem akarok beleszólni, viszont ebből amiket leírtál, totál negatív lesz.
2022. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából gyakori vizelés már tinikorom óta van, 2 deci víz is kijön 1 órán belül. Reggel meg iszonyú szomjasság.
2022. máj. 11. 21:39
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennyi cukorértéktől nem leszel szomjas, ez ezt nem indokolja. Egy évvel ezelőtti cukorértékkel meg nincs az az orvos, aki összehasonlítva cukorbetegség következtetésére jutna.
2022. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!