Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem merem megmérni a vércukors...

Nem merem megmérni a vércukorszintem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak félek az ujjbegyszúró lándzsától. Az érdekes ebben az, hogy általánosságban nem rettegek annyira a tűtől, az oltásoktól egyáltalán nem félek, a vérvételt pedig átvészelem ha nem oda koncentrálok. A vérvételnél is (bár eddig csak egyszer volt tudtommal) nem az, hogy fájna, csak a gondolat hogy milyen mélyen bennem van egy tű.


Na de az ujjbegyszúró... Mivel közeli felmenőm végett hajlamos vagyok a cukorbetegségre, jó lenne megmérni párszor, főleg hogy amikor sikerült akkor sem voltak mindig a legjobbak az eredmények. Csakhogy régen, mikor kisebb voltam nem akartam megmérettetni a cukromat, aminek a legtöbbször az lett a vége hogy anyám lefogott és...na. A mai napig ha meghallom az ujjbegyszúrónak azt a jellegzetes kattanó hangját majdnem rosszul leszek. Be kell fognom a fülemet ha meglátom a vércukormérő készüléket.


Ma kipróbáltam, hogy kiszedtem az ujjbegyszúróból a lándzsát, és úgy tettem oda a kezemhez. Leblokkoltam, és már azt hittem lever a víz, pedig jól tudtam hogy nincs benne tű hiszen kiszedtem belőle. Akkor is alig vitt rá a lélek, hogy lenyomjam azt a gombot.


Ti mit tennétek? Egyébként másféle tűktől tényleg nem szoktam félni, de ez a trauma miatt megmaradt.


(Mielőtt írnátok, már megpróbáltam hogy lefogattatom magam valakivel, de olyan szintű védekezési mechanizmus és már-már roham szerű hangos üvöltés tör rám hogy szinte esélye nincs a személynek.)



2022. márc. 13. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az első lesz para, utána nem. Én pl. utálom a tűt, de ennél nem érzek semmit.
2022. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez a gyerekkori trauma miatt van. Változni nem fog csak, ha tényleg erőt veszel magadon.
2022. márc. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!