Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat akadozó székletet?

Mi okozhat akadozó székletet?

Figyelt kérdés

Amikor a nagyja kijön rendesen, viszont utána sokáig kell még trónolni, hogy kis részletekben teljesen kiürüljön.

A vízfogyasztás elegendő, a rostbevitellel sincs gond. Fájdalom, ismert betegség sincs.


2022. máj. 11. 20:40
 1/1 gublug ***** válasza:

Szia. Nem tudom mi okozhatja, de van egy ún. abdominális masszázs, amely alkalmazásakor a vastagbelet követed végig a kezeddel, akár szakaszosan, akár egyben. Ez segíti a bélmozgást.

Tehát kezdesz a felszálló vastagbéllel, masszírozod (én az öklömmel szoktam). 2-3 végighúzás után áttérek a haránt vastagbélre. A leszálló vastagbelet már gyakran nem is kell.


Egy másik teknikai is segít nekem. Ülök, és elképzelek magam előtt egy ilyen csövet:

[link]

amiben a cucc felülről lefelé folyik 2 könyök részen keresztül.

Arra gondolok, hogy "minden lefolyó legyen átfolyó". És ha kellően lazán koncentrálok akkor kijön aminek ki kell.


Egyébként a válasz a kérdésedre, hogy: a bél perisztartikus mozgást végez. Gyűrűs a belseje, melyekben előre löködi a dolgokat. Vannak akiknél ez nem olyan optimálisan működik. Illetve tudod, csak akkor van kakálási inger, ha a végbélnél elé bélsár összegyűlik és ezzel egy adott pontot ingerel. Ekkor megy az inger az agyba és döntöd el, hogy összeszorítod a feneked mert még nem lehet tojni, vagy éppen kinyitod, mert lehet.

Tehát:

vagy a perisztaltikus mozgatás nem elég erős,

vagy nincs inger a végbélnél,

azért nem jön...

2022. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!