Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfogok betegedni,ha hűtőkamr...

Megfogok betegedni,ha hűtőkamrában dolgozok egy órát,és ki-be szaladgálok a sütőtérbe ahol nagyon meleg van?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg igen. A hőmérséklet változástól meg fogsz fázni a hűtőkamrában dolgozás pedig nagyon kikészíti az ízületeket.
2022. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő, előirt védőruházatban nem feltétlenül,szigorú szabályai vannak az ilyesfajta munkavégzésnek.

Persze azt lehetőleg be is kell tartanod

2022. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pennyben dolgozok
2022. máj. 18. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Kérd ki a vonatkozó munkavédelmi, munkabiztonsági leírásokat. Kérd a megfelelő védőfelszerelést.
2022. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs ott ilyen
2022. máj. 18. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem a hőmérséklettől fázik meg az ember, hanem attól, hogy elkap e olyan vírust, amihez az ő szervezete nincs hozzászokva. Mindenkiben találhatóak meg vírusok, viszont ha idegennel találkozik, akkor megfázhat. Nem a hideg okozza.
2022. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5: Elméletileg kell lennie. Vagy nem olyan hideg az a hűtőkamra.
2022. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
6# ezt a marhaságot remélem terjeszted sehol
2022. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A common misconception is that one can "catch a cold" simply through prolonged exposure to cold weather. Although it is now known that colds are viral infections, the prevalence of many such viruses are indeed seasonal, occurring more frequently during cold weather. The reason for the seasonality has not been conclusively determined. Possible explanations may include cold temperature-induced changes in the respiratory system, decreased immune response, and low humidity causing an increase in viral transmission rates, perhaps due to dry air allowing small viral droplets to disperse farther and stay in the air longer.


The apparent seasonality may also be due to social factors, such as people spending more time indoors, near infected people, and specifically children at school. Although normal exposure to cold does not increase one's risk of infection, severe exposure leading to significant reduction of body temperature (hypothermia) may put one at a greater risk for the common cold; although controversial, the majority of evidence suggests that it may increase susceptibility to infection.


Tessék. Itt a Wikipédia.


Tudod, te is utánanézhettél volna az állításnak, amit mondtam. Az a helyzet állt fent, hogy volt A elmélet, és B elmélet. Én leírtam, a kevéssé ismert A elméletet (ha nem is teljesen szakszerűen, hiszen nem vagyok biológus, de odafigyeltem középiskolában azért bioszon is). Te ezután rákereshettél volna, hogy vajon ez a random idegen, honnan húzta ezt a sok (szerinted) baromságot. Ha neked lenne igazad, akkor ez esetben még linkelhettél is volna egy cikket, hogy B állítás miért igaz, és akkor tanulok, tanulunk itt valamit. Abban az esetben, ha nekem van igazam (ez a helyzet) akkor meg bővülhetett volna a tudástárad, és az általánosan elterjedt tévedést elfelejted, miszerint a hideg okozza a megfázást. Ezzel az új tudással, akár egy társaságban is felvághattál volna egyszer, ha netán véletlenül szóba kerül. Az utánanézésnek, hogy vajon ez a hülye idegen honnan vette ezt a sok sületlenséget (az igazat), még egy olyan eredménye is lehetett volna, hogy nem böfögöd ide a baromságodat, ami csak egy szimpla ad hominem, és ami ráadásul a tudatlanságodból következik ,amit mindenki le fog pontozni.


Szóval nem mindegy, hogy a hülye okoskodik, vagy az okos hülyéskedik. Sajnos a te kommentedben kedves nyolcas, az előbbi történt. De talán még okoskodásnak se lehet mondani, mert te az ég világon semmit nem állítottál, hanem csak tagadtad, hogy az ég kék.

2022. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
meg
2022. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!