Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallássérültek? Ti milyen...

Hallássérültek? Ti milyen furcsa megjegyzéseket kaptatok, amiket nem tudtatok sehová se tenni?

Figyelt kérdés
Nekem hallókészülékem van és megkérdezték, hogy fáj-e a hallóm. Nem tudtam sehová se tenni. Volt még egy csomó fura dolog.

2022. máj. 19. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert miért is tudná egy nem hallássérült, hogy milyen hallássérültnek lenni? Lehet, hogy furcsák a kérdések, de vedd úgy, hogy érdeklődnek irántad.
2022. máj. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én fél fülemre vagyok süket, ami azt jelenti, hogy nem lehet készülékem és ezért mindig az emberek egy oldalára megyek, hogy tudjam őket hallani. És amikor megemlítettem egy hozzám közeli embernek, aki folyton elfelejtette, hogy melyik oldalon kellene lenni (amikor friss ismerősök és barátoknak sikerült rá figyelniük) akkor közölte velem, hogy "örüljek, hogy úgy kezel mintha semmi bajom nem lenne/normális lennék".


Na azt nem tudtam hova tenni.

2022. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pl ami kellemetlen szamomra, azokat elottem beszelte ki. Azthiszi nem fogom megerteni/ vagy leolvasni a szajrol.
2022. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Társaságban nem tudtam követni a beszélgetést, majd valamilyen szófoszlányt elkapva próbáltam arra rákérdezve becsatlakozni. Jött a "figyelitek?! Ezt bezzeg meghallotta, most lebuktatta magát a kis alkalmi süket" stb.

Nem sok hasonló fogyatékosság van, ami ekkora rosszindulatot szabadítana fel az emberek jelentős részéből. Ez végigkísérte az egész életemet. Társasági összejövetelek alól próbálom kivonni magam. A rosszindulatúak még azzal is védekeznek, hogy "menne a beszélgetés követése ha akarnád de nem akarod". Lényeg hogy "mindenért én legyek a hibás". "Szobában értetted amit Xy beszélt, a visszhangos tornateremben meg nem, tehát alkalmi süket vagy" stb.

Ez nem olyan mint a szemüveg viselése, két ugyanolyan rossz audiogram-mal rendelkező is reagálhat másképpen ugyanolyan hallókészülék-beállításra, mert a hallás szubjektív.

Egyébként a jól hallónak talán úgy lehet elmagyarázni milyen hallókészülékesnek lenni, hogy például egy jól szoigetelt fülhallgatót bedug a fülébe és a világot csak azon keresztül, felerősítve hallhatja. Persze ez csak körülbelüli megközelítés mert a hallásveszteségnek megfelelő erősítésre állítják a készüléket.

2022. máj. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!