Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gasztroenterológus tud segíten...

Gasztroenterológus tud segíteni candida fertőzés esetén?

Figyelt kérdés

Candida fertőzéssel küzdök. Gasztroenterológushoz érdemes fordulni, tud segíteni például diétába vagy bármi másba?

Nőgyógyászatilag kezelés alatt állok,eddig sikertelenül. Más módszert is szeretnék alkalmazni a hamarabbi gyógyulás miatt.

Illetve tudnátok segíteni, hogy ilyenkor mit lehet enni és miket kell kerülni?



2022. máj. 20. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mik a panaszaid?
2022. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább dietetikushoz menjél. Ő össze tud állítani egy személyre szabott diétát.
2022. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom hogy a candidát ami egy gomba különösebben érdekli a beteg étrendje, de ezzel kapcsolatban lehet velem vitatkozni, meggyőzhető vagyok, csak én nem látom a logikát benne.

Az meg hogy candida így nem mond semmit, mert nem mindegy hogy hol van, ha nőgyógyászati területen, akkor a gasztorenterológus semmit nem fog tudni kezdeni vele, ő az emésztőszervrendszerrel foglalkozik.

Egyébként egy vaginalis candidiast tök jól lehet kezelni ilyen hüvely tablettákkal, az én páromnak is volt már pár éve, és 3 canesten felhelyezhető kúptúl helyre is jött.

Ha a szádban van vagy ilyen helyen akkor meg lehet menni gasztrora, de akkor ott komolyabb baj is lehet, és átfogó vizsgálat kell.

2022. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki állapította meg a Candida "fertőzést"...??
2022. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem dietetikus ajánlotta a candida diétát. Azt mondta,hogy a candida rossz szénhidráttal táplálkozik főleg,persze ez sokkal összetettebb. A lényeg az,hogy akkor található meg a hüvelyben,ha már a bélben nem fér el. Pre és probiotikumot is kellett szednem a diéta mellett és a hüvely problémám teljesen megszünt. Még a nőgyógyász sem tudott rendehozni.
2022. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, a candida mindenhol jelen van az emberi szervezetben. Ha gyengül az immunrendszer, akkor szaporodik el. Kezelni pedig akkor kell, ha panaszokat okoz.
2022. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nőgyógyászatilag használtam már több félét de nem igazán használtak vagy pedig kiújul, használtam a canestennek is a kúpját de minimális hatása volt csak.

Igazából tényleg nem egy gasztroenterológus kellene hanem egy diatetikus.


A nőgyógyász mondta ezt a fertőzést.

2022. máj. 20. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:

És a nőgyógyász nem tud segíteni?

Ha ajánlott valamit, de nem használ, akkor menj vissza hozzá.

2022. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os,5-ös vagyok. Nem állítottam az ellenkezőjét. Csak elmondtam,hogy nekem ugyanerre a problémára mi használt. Nekem is nőgyógyászati panaszokat okozott,és a nőgyógyászati kezelés sikertelen volt mint a kérdezőnek. Erre írtam,le h nekem mi segített.
2022. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!