Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megkapnám a betegségem miatt...

Megkapnám a betegségem miatt a rokkantsági járadékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, és még nincs ledolgozott munkaidőm, bár nem tudom, hogy ehez kell-e. Szóval van egy gyógyíthatatlan betegségem,aminek a neve cisztás fibrózis. 2 éve derült ez ki, és szeretném ezt a járadékot megigényelni, csak nem tudom megkapnám-e...


2010. szept. 17. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Olyan munkát kell vállalni ami nem megerőltető. erre neked nem fognak adni semmit max 1üt érzést semmitöbbet.

Különben is ez nem rokkantsági vonatkozás? csak 1 cisztás vmi. azzal meg lehet dolgozni.

2010. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]



ezt olvasd el, ez alapján jogosult vagy,a leszázalékolás mértékének függvényében járnak a különböző összegek

2010. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt mondom, megkockáztatható egy rokkantsági eljárás megindítása, végül is vesztenvivalód nincs vele, de azért támogasd ezt meg még egy belgyógyászati, cardiológiai és neurológiai lelettel, hogy neked mik is vannak, mert így önmagában nem saccolom sokra a %-ot, amit megítélnének. Benfenntess vagyok, csak tájékoztatásképpen, hogy tudd, aki kb járni is csak szédelegve tud és beszélni se képes normálisan, na annak adtunk legutóbb 80%-ot (de azt is azért mert az a határ), szóval tudod most a leszázalékoló bizottságokon is nagy nyomás van, mondván "dolgozzon mindenki", úgyhogy egyre nehezebb, viszont próbálkozni lehet.


De ha meg is állapítják, tekintettel arra, hogy nem volt még munkaviszonyod, hát el kell keserítenem téged, mert nagyon minimális összegű járadékra leszel a legjobb esetben is jogosult (ez azt hiszem jelenleg olyan 23 ezer körül mozog), viszont tény ami téány, hogy ha ehhez adod a tb-biztosítás meglétét, KGY-igazolványt, és pár ezzel járó dolgot, akkor mindenképpen nyersz vele, na csak ne száníts 80 ezres rokkantnyugdíjra, mivel ha jól vettem ki nyugdíjalapot képező munkaviszonyod eddig nem is volt, tehát az eleve kizárva (ha csak nem szakmunkásban végeztél, mert akkor az bele számít! viszont ekkor se lesz magas az összeg, csak esetleg más lesz a neve).


Úgyhogy azt mondanám jelenleg ez baromi nehéz, de hát próbáld meg, ha gondolod ... csak tudd, hogy olyan esetek is vannak ám, sőt ... hogy a féllábú bácsika 50%-ot kap, mondván, hogy azzal még tud dolgozni. Itt a leginkább a psichiátriai betegek kapnak nagy %-ot, mert ott tudnak olyan diagnosist adni, ami kemény.

2010. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első válaszolónak annyit üzennék, hogy ez nem egy ciszta, hanem egy genetikai betegség, ami szép lassan roncsolja a tüdőt, a hasnyálmirigyet, a májat...

Bővebben itt: [link]

Nagyon sok leletem van már, minden vizsgálaton keresztül mentem, ami igazolja, hogy ebben a betegségben vagyok (ct, röntgenek, hasiultrahang, mindenféle vérvétel, verejték vizsgálat...) Köszönöm az eddigi válaszokat, és ha van még mondanivalótok nagyon szívesen elolvasnám!

2010. szept. 18. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű dolgod, ez súlyos, egyre prognosztizáló betegség, így valamennyi százalékra számíthatsz, de sajnos ez nagyon kevés , és arra is készülj fel, hogy újra és újra bizonyítanod kell majd bizonyos időközönként, hogy jogosult vagy rá, hiába gyógyíthatatlan betegség ( tapasztalat - akinek a lábát levágták, azt is visszahívják - kérdem én, talán kinő??? nevetséges, dehát ekkora szigor van, épp azért mert évekig pénzért bárki lehetett rokkant)
2010. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ennek nem itt kell utána járni! én is cf-es vagyok és hatvan akárhány %-osra lettem én is ítélve. ennek hivatalosan kellene utána járnod!
2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

arra azért mégis jó h itt tapasztalatokat szerezhet ...


én is meg tudom erősíteni, h abszolút rá kell tenned jó pár lapáttal, ha bármit akarsz, mert ugyan hiába vagy gyógyíthatatlan és tök egyértelműen munkaképtelen és beteg, ezek nagy ívben tesznek rá, és olyan szinten kell panaszkodnod, hogy egy kész cirkusz már ...


én is ebben a cipőben járok, én mondjuk megkaptam a teljest, na bőven van is alapja, de "csupán" azért nem adták volna meg, alaposan rá kell játszani, hidd el, h nagyon sok múlik azon, hogyan adod magad elő ott személyesen

2010. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már voltam a bizottság előtt, de elutasítottak. 40%-ot ítéltek meg...

2010. nov. 1. 09:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ti mennyi idősek vagytok?
2010. nov. 1. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:
23. pedig egy ilyen betegség nem múlik el, se jobb nem lesz. szemétség egy ilyet ennyire lepontozni
2010. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!