Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Esetleg valaki tud nekem...

Esetleg valaki tud nekem ajánlani olyan pszichológust aki nagyon sokat tud a nárcisztikus személyiségzavaros emberekről?

Figyelt kérdés
Egy párkapcsolat próbálkozásba vagy is szerűségben vagyok egy emberrel aki úgy látom saját tudásom szerint nagyon is ebben szenved vagy nem tudom hogy szenved e de ilyen. De szeretem nagyon, viszont úgy érzem minden energiámat elveszi, és egyszerűen nem tudok már ezzel mit kezdeni, nem vagyok magam már mellette, pedig annyira próbálkozom.. Tudom hogy az első komment az lenne hogy hagyjam el, és most volt is egy nagyobb szünet, de látom hogy egyszerűen ő is küszködik ezzel, mármint nem igazán vannak komoly kapcsolatai.. Életem első “normális”kapcsolata. És fontos ember számomra, viszont nem tudom meddig bírom még ezt így, nagyon nagy stresszt okoz nekem még cigire is rászoktam mellette nyilván nem őt okolom, az én döntésem, csak egyszerűen pótcselekedeteket hozott az életembe, hogy elvonjam a figyelmemet a sok stresszről meg depiről ahogy kapcsolódunk egymáshoz, meg ahogy ő kapcsolódik hozzám. Közbe meg elfelejteni is nagyon nehéz mert annyira nagy egyéniség meg felnézek rá mert egyszerűen én nem tudok olyan radikális meg olyan “jó” lenni mint ő. Ezért én függök is tőle.. Ő viszont senkitől sem tud függni, de még is manipulál.. Van valaki aki szívesen beszél velem erről, és megfelelő tudása is van az ilyen ember típusról?

#nárcizmus #NárcizmusVagyNem?
2022. máj. 21. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Én is ebben a helyzetben vagyok mint te. De sajnos tanácsom nincs.
2022. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
De ne hagyd el ha szereted akármilyen is a személyisége.
2022. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem életed első normális kapcsolata, hanem életed többedik nemnormális kapcsolata! Ne akarj együttélni egy nárcisszal, mert súlyosan megbánod! Csak kárt okoz neked! Soha nem leszel vele boldog, téged agyonnyom. Bérletet váltasz a szenvedéshez. Mi a fene az a nagy egyéniség benne azon kívül, hogy magát fényező nagy manipulátor?
2022. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En nem parkapcsolatban voltam az illetovel, megis nagyon megszenvedtem a kapcsolatunkat. Ha tenyleg ilyen emberrel vagy egyutt, az alabbiakat ajanlom:

1) Ket konyv:

Shannon Thomas: Gyogyulas a rejtett bantalmazasbol (a konyv elso fele az ilyen embereket reszletezi, nagyon jok a peldak)

Susan Forward: Erzelmi zsarolas (megerted a manipulacio mibenletet, szerintem oriasi konyv, nekem nagyon sokat segitett, es fontos: megoldasi modokat is ad a kezedbe)

Banki Gyorgy konyve nekem nem tetszett, az nagyon nehezen emesztheto volt.

2) Keresd meg a neten narcikertesz blogjat. Maga a blog is nagyon talalo, valamint nagyon sok komment is van, amikbol lehet tanulni, aha-elmenyeket szerezni.

Szoktam meg ajanlani narcisz coach youtube-csatornajat is. Nekem ezt unalmas volt hallgatni, de vannak benne jo dolgok.

2022. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó két kommentet! :) segítség!
2022. máj. 22. 07:12
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Járhjatok párterápiára. Az segíthet megoldani a problémáitokat.
2022. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy nárcisztikus nárcisztikus marad. Durva hiba, sőt bűn terápiával húzni az időt. Ráadásul nem kapcsolati probléma, hanem személyiségzavar.
2022. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatbol mondom: hagyd de azonnal! Volt "szerencsém" nyílt es rejtett narcisztikussal is kapcsolatban lennem. A nyílt sem semmi, de a rejtett az a poklok pokla! Ha bírod hogy időnként kellesz időnként nem, de random módon, ok nélkül váltakozva, ha bírod hogy ok nélkül napokig le sem vagy xarva, ha bírod hogy nem lehet önálló véleményed, gondolatot, a te igényeid konkrétan semmik, és sorohatnám, akkor üdv a rejtett nárcisztikus világban, ahova ha bejutsz, normális ésszel ki nem jössz! (Folyamatos visszaporszívózás.)
2022. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!