Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lábgomba és...

Mi a különbség a lábgomba és a körömgomba között ? Melyik hogy alakul ki, és hogyan lehet (működőképesen) kezelni, úgy hogy eltűnjön ?

Figyelt kérdés

Akinek volt, annak van bevált módszere ellene ?


Köszönöm!



2022. máj. 21. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Benne van a nevükben is a különbség + kérdés kiírása helyett google használatát javaslom.
2022. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: Ez nem egészségi kérdés?

2: A másikat bőrgombának hívják. Az ugye a bőr anyagát képes felbontani, a másik a köröm anyagát.

2022. máj. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, elnézést.

Rosszul tettem fel a kérdést.

Nem a megkülönböztetésével van a problémám, hanem azzal, hogy a kialakulása (ennek a kettőnek) azonos okai lehetnek ?

Tehát mitől függ, hogy melyikben szenved ?

Ebben mi a különbség.


Tehát mitől jön elő (mik lehetnek a kiváltó okok) illetve hogyan lehet kezelni hatásosan ?

Erre milyen módszerek vannak ?


Igazából így akartam volna kiírni.

Bocsi mégegyszer!

2022. máj. 22. 02:03
 4/5 anonim ***** válasza:

A körömgombát nem tudom mitől van, de a lábgombát az szokta előhozni, ha az ember nem szárítja meg rendesen a lábát.


Kezelés: gombaölő krémmel való vékony kenegetés (nem szabad vastagon felkenni, mert akkor nedves lesz a láb, az meg táptalaj), zoknik min. 60-on mosása fertőtlenítő oldattal, külön lábtörölközők használata ügyelve arra, hogy mindig mindegyik száradjon ki.


Körömgomba: erre van speciális körömlakk, amivel pár naponta be kell kenni a körmöt. Hatásos, csak több idő kell az eredményhez, nekem kellett vagy 2 hó.

2022. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

A kiváltó ok az egy fertőzés!

Mivel a gomba az nem a semmiből terem, ezért csak fertőzéssel kaphatod meg.

A gond az, hogy ha nem kezeled jól, akkor soha az életben nem szabadulsz meg tőle, illetve egyre mélyebben rágja beléd magát.

A körömgomba például a köröm ALÁ bemehet, ahonnan ki nem szeded kb. semmivel.

Ugyanígy a bőrgomba is lemegy egy idő után a bőr alá, és onnan is csak gyógyszerrel lehet kiirtani, de az meg nagyon káros a májra.


Ja, és az összes ruháról, cipőről visszakapod - ezekről viszont csak halálos mérgekkel lehet kiirtani.

2022. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!