Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy aki rákosként...

Igaz az, hogy aki rákosként sugárkezelés alatt áll, az sugároz a környezetére (pl. családtagokra, kisgyerekekre, a mellette tevő taxisra, BKV utasaira...)?

Figyelt kérdés
Hallottam idegentől, hogy igen, de azt senkitől nem hallottam, hogy ezt orvos mondta volna valakinek.

2022. máj. 27. 15:06
 1/7 anonim válasza:
19%
Igen ez igaz, az orvosnak el kellett volna mondani hogy a kisgyekekkre vagy várandósokra kifejezetten figyelj.
2022. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Izotóp kezelés után egy ideig, de eleve azok kb. 20 perces felezési idejűek, ott kb. 2 órát kell ülni egy egy erre alkalmas helyiségben, utána hazamehet, gyakorlatilag már akkor nem sugároz. Annyi van, hogy utána egy napig kisgyereket ne ölelgessen, mert belső egész testen belüli sugárforrás. Sugárkezelésnél, ha a sugárforrás külső, akkor nincs ilyen, ráadásul az egy adott területre koncentrált.
2022. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, dehogy!
2022. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez csak az izotóp kezelésre igaz, és ott is csak olyan mértékben ahogy kettes írja.
2022. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, férfi vagyok és távoli rokonomról van szó.
2022. máj. 27. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés az, hogy ő mit ért sugárkezelésen, de ha konkrétan ez van és nem izotóp, akkor semmennyire nem sugároz, különben haza sem engednék.
2022. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, ennek még utána érdeklődöm.
2022. máj. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!